Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2014-04-11

L’Oréal wybiera oprogramowanie PLM firmy Siemens, aby poprawić innowacyjność produktów i procesów

L’Oréal wybiera oprogramowanie PLM firmy Siemens, aby poprawić innowacyjność produktów i procesów

* Oprogramowanie Teamcenter jako korporacyjny system zarządzania danymi o produktach L’Oréal
* Firma oczekuje skrócenia czasu dotarcia na rynek oraz poprawy jakości i dokładności pakowania produktów

L’Oréal S.A., globalny lider na rynku kosmetyków, wybrał oprogramowanie Teamcenter® firmy Siemens, które pomoże w optymalizacji procesów opracowywania firmowych opakowań, skróceniu czasu dotarcia na rynek oraz podniesieniu innowacyjności i jakości produktów. Teamcenter, najpopularniejszy na świecie system zarządzania cyklem życia produktów (PLM), zostanie wdrożony globalnie jako korporacyjny system zarządzania danymi o produktach w L’Oréal oraz będzie wykorzystywany w tej firmie przez wszystkie osoby zaangażowane w proces rozwoju produktów. Teamcenter powstał w dziale firmy Siemens odpowiedzialnym za oprogramowanie PLM.

Oprogramowanie PLM firmy Siemens zostało wybrane po wszechstronnej analizie ofert złożonych przez największych dostawców na rynku PLM” – powiedział Martin Rhein, dyrektor ds. informatyki w dziale operacyjnym Grupy L’Oréal. „Na Teamcenter zdecydowano się ze względu na kompleksowość oferty w zakresie zarządzania cyklem życia produktu, możliwość dostosowania do wymagań modelu procesów i danych L’Oréal oraz przyjazny dla użytkownika interfejs, a także ze względu na wiedzę, jaką wykazała się firma Siemens PLM Software w fazie rozpatrywania ofert. Nie bez znaczenia była także renoma dużej, stabilnej i innowacyjnej firmy, jaką jest Siemens. To także pozwala nam ufać w jej możliwości w zakresie realizacji projektu”.

System Teamcenter firmy Siemens PLM Software pomoże nam zoptymalizować procesy inżynieryjne i produkcyjne” – powiedział Philippe Thuvien, dyrektor ds. rozwoju i opakowań w Grupie L’Oréal. „Dzięki niemu będziemy mogli przesyłać konfiguracje i innowacyjne pomysły dotyczące opakowań między poszczególnymi działami technicznymi i standaryzować specyfikacje, a tym samym skrócić czas poszczególnych czynności i obniżyć koszty produktu. Będziemy mogli także opanować korporacyjną know-how i zarządzać nią, tworząc solidne podstawy przyszłych innowacji i wzrostu”.

„Decyzja L’Oréal o standaryzacji opartej na Teamcenter jest cennym potwierdzeniem zapotrzebowania na solidną, otwartą platformę PLM dla branży towarów powszechnego użytku” – powiedział Chuck Grindstaff, prezes i dyrektor generalny Siemens PLM Software. „Siemens PLM Software jest zadowolony z możliwości współpracy z L’Oréal jako dostawca rozwiązania, które przyczyni się do zwiększenia innowacyjności oraz pomoże w zarządzaniu złożonością, odpowiadając na obydwa te wymagania specyfiki współczesnego rynku”.

Kontakt dla dziennikarzy:
Siemens Aleksandra Borys, tel.: +48 22 339 36 85
e-mail: aleksandra.borys@siemens.com

Więcej informacji o oprogramowaniu PLM znajduje się na stronie www.siemens.com/plm
Jesteśmy na Twitterze: www.twitter.com/siemens_press 

Siemens Industry Sector (Erlangen, Niemcy) jest światowym liderem w dostarczaniu innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska produktów i rozwiązań dla klientów z sektora przemysłowego. Dzięki kompleksowej technologii automatyzacji i oprogramowaniu dla przemysłu, gruntownej znajomości specyfiki pionowych powiązań na rynku oraz usługom opartym na technologii Sektor pomaga swoim klientom w zwiększeniu produktywności, efektywności i elastyczności. W skład zatrudniającej ponad 100 000 pracowników organizacji Industry Sector wchodzą oddziały Industry Automation (automatyzacja przemysłu), Drive Technologies (technologie napędów) i Customer Services (obsługa klientów), a także jednostka organizacyjna Metals Technologies (technologie metali). Więcej informacji można znaleźć w witrynie http://www.siemens.com/industry

Na podstawie: www.siemens.com/plm

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii