Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-03-17

Robot - dziecko

Robot - dziecko

Robot dziecko coraz bardziej upodabnia się do prawdziwego dziecka. Robot został zbudowany na podstawie analiz budowy ciała i układu krwionośnego oraz analizy myślenia, uczenia się i rozwoju. Zaprojektowany został przez konsorcjum europejskich uniwersytetów. Jego budowa przypomina 2 latka, za wyjątkiem dłoni, które wielkością odpowiadają 8-letniemu z powodu trudności w wykonaniu dłoni mniejszych przy zachowaniu należytej funkcjonalności.

Robot został wyposażony w nową parę nóg, które są lżejsze i bardziej odporne na uderzenia i zarysowania. Niektóre komponenty jednak jak skrzynia biegów czy silnik są nadal delikatne i dzieci mogą łatwo go uszkodzić. Plastikowa obudowa niektórych elementów "ciała" jednak potrafi skutecznie zamortyzować niektóre uderzenia.

Celem projektu jest stworzenie bezpiecznego robota który mógłby bezpośrednio obcować z dziećmi. Skoro upodabniamy robota na wzór dziecka, czy naukowcy będą również starać się odwzorować zachowania, np. " JA CHCĘ JEŚĆ!"? Na podstawie: www.newscientist.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii