Jarosław Kapturski 2012-06-13

System nadzoru wizyjnego amfiteatru kadzielnia w Kielcach

System nadzoru wizyjnego amfiteatru kadzielnia w Kielcach

Kadzielnia to wzgórze, w południowo-zachodniej części Kielc. Kadzielnia, zbudowana z wapieni górnodewońskich ma wysokość 295 m n.p.m.. Od 1962 roku znajduje się tu rezerwat przyrody. W południowej części wzgórza wybudowano amfiteatr na ponad 5000 miejsc. W 2010 roku amfiteatr Kadzielna przeszedł całkowitą przebudowę. Wybudowana została nowa scena wraz z garderobami i pomieszczeniami technicznymi. Zamontowane zostało zadaszenie: nad sceną stałe a nad widownią rozsuwany dach. Wymienione zostały także ławki dla widzów. Obecnie amfiteatr mieści 5,5 tys osób.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego w 2010 roku przez „GEOPARK Kielce” był system oparty na technologii sieciowej IP do rejestracji obrazu i dźwięku dla Amfiteatru Kadzielnia, spełniający wymagania ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Ponadto system miał umożliwiać identyfikację osób wchodzących, na widownię oraz pojazdów wjeżdżających na teren Amfiteatru.

„We wrześniu 2010 roku firma Forestel uruchomiła w odnowionym amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach system nadzoru wizyjnego. Zgodnie z zamierzeniem inwestora system ten służy podniesieniu bezpieczeństwa imprez odbywających się w amfiteatrze. Na system składa się między innymi 33 kamer, w tym 14 szybkoobrotowych.

Monitoring wizyjny działa na platformie IP, w pełni wykorzystując możliwości, jakie daje ta technologia.

Szkielet sieci oraz przyłącza do większości kamer wykonano kablami światłowodowymi oraz wykonano trzy punkty dystrybucyjne, minimalizując w ten sposób długości przyłączy kamerowych.” - Tadeusz Wasilewski Dyrektor Techniczno-Handlowy w firmie Forestel Sp. z o. o.

Kierownik techniczny Artur Janaszek dodaje: „w ringu światłowodowym, na którym oparto szkielet systemu uruchomiłem redundantny protokół FRNT (Fast Re-configuration of Network Topology) w celu szybkiej rekonfiguracji na wypadek uszkodzenia jednego połączenia światłowodowego”.

W każdym z punktów pracują wysokowydajne przełączniki przemysłowe Westermo z serii Lynx 1408 (obecnie zastąpione przez Lynx 110-F2G).

Do komunikacji z serwerem monitoringu miejskiego zastosowano ruter RFI-18-F4G-T4G.

„We wrześniu tego roku minie dwa lata bezawaryjnej pracy systemu, które potwierdzają słuszność przyjętych rozwiązań projektowych oraz wysoką jakość zastosowanych urządzeń aktywnych.” - kontynuuje Tadeusz Wasilewski.Jarosław Kapturski
Na podstawie: www.tekniska.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii