Tekniska 2012-09-12

Nowy modem SHDSL w rodzinie Wolverine

Nowy modem SHDSL w rodzinie Wolverine

Westermo powiększyło swoją rodzinę Ethernet Extenderów wypuszczając na rynek szybkie, kompaktowe urządzenie, które jest w stanie sprostać rosnącym wymaganiom zwiększenia transferu danych w zastosowaniach przemysłowych. DDW-142 to najnowszy produkt rodziny Wolverine, który wykorzystuje technologię SHDSL dla stworzenia szybkiego połączenia pomiędzy sieciami Ethernet z wykorzystaniem istniejących kabli miedzianych. Takie podejście umożliwia znaczne oszczędności kosztów, które muszą być poniesione w trakcie instalacji nowych systemów, dla których w przeszłości jedyną alternatywą były sieci światłowodowe.

Modem DDW-142 jest urządzeniem w pełni zarządzalnym, zintegrowanym z 2-portowym przełącznikiem warstwy 2 umożliwiającym efektywne wydłużenie sieci Ethernet na odległość do 15 km. Dzięki agregacji linii DSL-owej transfer danych może odbywać się z szybkością do 30,4 Mb/s po dwóch parach przewodów, co umożliwia wykorzystanie urządzeń w sieciach złożonych, mogących zawierać wiele urządzeń wymagających dużej przepustowości. Integralną częścią urządzenia obok wspomnianego 2-portowego przełącznika z portami 100 Mbit jest port szeregowy RS-232 pozwalający w łatwy sposób włączyć starsze urządzenia do sieci IP. Ponadto urządzenie wyposażono w cyfrowe I/O.


DDW-142 jest niezwykle elastyczny i łatwy w użyciu. Aby wspierać służby techniczne zajmujące się instalacją i utrzymaniem coraz bardziej złożonych sieci, modem DDW-142 został tak zaprojektowany, aby zapewnić prostotę konfiguracji. Podstawowe topologie typu punkt-punkt lub multidrop nie wymagają żadnej konfiguracji. Bardziej skomplikowane topologie można bardzo łatwo skonfigurować poprzez prosty w obsłudze interfejs dostępny z poziomu przeglądarki. Alternatywnie, dla profesjonalistów wymagających szybkiego dostępu do zaawansowanych ustawień, dostępny jest interfejs CLI.

Nowy model serii Wolverine dostarczany jest z unikalnym symulatorem pozwalającym określić parametry transmisji dla danej linii. Symulator wykorzystuje dane z rzeczywistych aplikacji światowych, w celu umożliwienia obliczenia prędkości i osiąganych odległości przy użyciu różnych typów kabli.

Wartość SNR (Signal to Noise Ratio) wyświetlana na przednim panelu modemu DDW-142 umożliwia bardzo łatwą i bezpośrednią diagnostykę łącza oraz dobór optymalnych parametrów dla zapewnienia poprawnej transmisji dla eksploatowanej linii kablowej.

DDW-142 jest przeznaczony do pracy w trudnych warunkach, gdzie awaria urządzenia może doprowadzić do znacznych kosztów. Stąd też urządzenie może pracować w skrajnych temperaturach (-40 do +70 ° C), w środowiskach wysokich poziomów zakłóceń elektromagnetycznych i drgań. Całkowita izolacja galwaniczna wszystkich portów i ochrona elektroniki przyczyniły się do uzyskania poziomu MTBF: 437.000 godzin liczony zgodnie z MIL-HDBK-217F, zapewniając wysoką niezawodność i długą żywotność.

W celu zapewnienia rozwiązania otwartego na przyszłe wymagania i jednolitego dla różnych platform sprzętowych, opracowany został system operacyjny WeOS (Westermo Operating System). Zapewnia on unikalny dla tej klasy urządzeń poziom bezpieczeństwa, oprócz tego pozwala na wykorzystanie DDW-142 do tworzenia elastycznych sieci pierścieniowych wykorzystujących różne media transmisyjne oraz protokoły rekonfiguracyjne Westermo FRNT lub standardowe STP/RSTP. System WeOS został opracowany w celu zapewnienia przemysłowych rozwiązań sieciowych, zawiera niesamowite możliwości łączności szeregowej - począwszy od symulacji starych modemów AT, poprzez konwersję Modbus RTU/TCP, aż po przesył danych szeregowych w pakietach IP.


DDW-142 jest transparentny dla adresacji multicastowej, może być używany z protokołami takimi jak Modbus/TCP oraz PROFINET I/O. DDW-142 posiada również funkcję Link Fault Forward (LFF) której status połączenia Ethernet przesyłany jest przez SHDSL między dwoma jednostkami.

Z racji swej bogatej funkcjonalności, branżowej certyfikacji oraz spełnienia wymogów stawianych rozwiązaniom przemysłowym, DDW-142 jest często używany w aplikacjach kolejowych i drogowych, górnictwie i wszędzie tam gdzie awaria mogłaby spowodować znaczące koszty.Tekniska
Na podstawie: tekniska.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii