PZSW 2012-10-29

Hokej - 5 miejsce reprezentacji Polski na M.E

Hokej - 5 miejsce reprezentacji Polski na M.E

Seniorska Reprezentacja Polski w hokeju na rolkach zajęła 5 lokatę w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w dniach 19-21 października 2012 roku w szwajcarskim Givisiez. W meczach o lokaty 5-7 Polski zespół pokonał Austrię i Holandię.

Mistrzowski tytuł powędrował do gospodarzy. W meczu finałowym Szwajcarzy pokonali Wielką Brytanię 6-4. W meczu o 3 miejsce Dania wygrała z Niemcami 10-5.

Kusząc się o analizę występu polskiej drużyny na Mistrzostwach Europy należy zauważyć, że ze względu na zmiany strukturalne w PZSW (wybory), co skutkowało niezwykle ograniczonym czasem na organizację wyjazdu, w Reprezentacji zabrakło kilku podstawowych zawodników z m.in. Pruszkowa, Sosnowca i Opola. Ponadto w szeregach drużyny wystąpił tylko jeden bramkarz, gdyż w ostatniej chwili okazało się, że grający w Norwegii Tomek Witkowski nie uzyskał pozwolenia z macierzystego klubu na występ w turnieju.
Mimo mniejszych i większych problemów wyjazd doszedł do skutku, a reprezentujący nasz kraj zawodnicy (kilku debiutantów) udowodnili, iż słusznie im zaufano.
Brawa należą sie przede wszystkim bramkarzowi Bartkowi Szopie z Bytomia, który w pełni wytrzymał trudy turnieju dzielnie strzegąc polskiej bramki przez pełne 8 meczów nie mogąc liczyć na pomoc zmiennika.

Analizując postawę Polski trzeba jasno powiedzieć, że na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie konkurować jak równy z równym z zespołami z pierwszej czwórki (Szwajcaria, Wielka Brytania, Dania, Niemcy).

W osiągnięciu tego wyniku pomogły firmy MH Automatyka oraz NOARK.PZSW
Na podstawie: pzsw.org

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii