MT 2012-11-21

Nowa waga samochodowa ogranicza przestoje i koszty serwisowania

Nowa waga samochodowa ogranicza przestoje i koszty serwisowania

Sprzęt wymagający częstych i kosztownych napraw jest złą inwestycją. Aby zmniejszyć czas przestojów i koszty serwisowania, odlewnia z Wisconsin potrzebowała nowej wagi samochodowej, która wytrzymałaby surowe zimy i intensywne użytkowanie. Rozwiązaniem okazała się wytrzymała waga pomostowa METTLER TOLEDO.

Firma ThyssenKrupp Waupaca (TKW) jest największą niezależną odlewnią żelaza na świecie. Wytwarza podzespoły do pojazdów, przemysłu budowlanego, rolnictwa, branży ogrzewnictwa, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) i innych zastosowań. Największy zakład firmy, pracujący 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, znajduje się w Waupaca w stanie Wisconsin w USA. Zatrudniając 700 pracowników, odlewnia przetapia dziennie ponad 2800 ton metalu. Nieprzerwana praca wymaga przewozu dużych ilości materiału do i z zakładu przy użyciu ciężarówek. Stale przyjmowane są dostawy stali we wlewkach, stali złomowej, piasku, wapienia i innych surowców.

Ciężarówki opuszczające zakład przewożą produkty końcowe oraz odpady, takie jak zużyty piasek.

W TKW używana jest jedna waga do ważenia ciężarówek wjeżdżających i wyjeżdżających. Waga ta ma zasadnicze znaczenie dla zarządzania magazynami i zakupami surowców, służy też do kontroli ciężarówek pod kątem masy na drogach. Jako jedyna taka waga w zakładzie wykorzystywana jest ona do granic możliwości. W okresie największej produkcji obsługuje od 30 do 35 wywrotek. Łącznie w zakładzie firmy TKW ważonych jest ponad 3500 ciężarówek rocznie.

Problemy z serwisowaniem Chociaż poprzednia waga firmy TKW była używana tylko przez 8 lat, stała się przyczyną problemów. Srogie zimy w Wisconsin przyczyniły się do skorodowania wagi pomostowej opartej na konstrukcji z belek dwuteowych. Gromadzące się śnieg i lód przyspieszały zniszczenie. Dodatkowy problem stanowiły analogowe czujniki i ich kable, podgryzane przez króliki.

Waga nie sprawdzała się w tak surowych warunkach. Częste awarie wymagały licznych i kosztownych wezwań serwisowych. Firma TKW wydawała niemal 13 000 USD rocznie na nieplanowane serwisowanie, naprawy i wzorcowanie. Dalsze koszty generowały przestoje wynikające z czekania na dostawę części i przyjazd serwisantów.

Konieczność wymiany wagi stała się oczywista. Kierownik ds. konserwacji Bill Heschke wraz z zespołem zapoznał się z sześcioma ofertami. Zespół zwrócił się do dostawców z prośbą o listy referencyjne, skontaktował się również z firmami z branży kruszyw i innymi obiektami, w których wymagana jest wytrzymałość wag samochodowych. Pracownicy przeanalizowali rozwiązania stosowane w różnych wagach. „Konstrukcja wagi musi zapewniać długą eksploatację” — wyjaśnia Bill Heschke — „Najtańsze nie zawsze znaczy najlepsze”. Wysokie koszty serwisowania poprzedniej wagi nauczyły zespół, że należy dobrze zapoznać się z warunkami gwarancji. Gwarancje niektórych dostawców nie obejmują cyklu o tak wysokim natężeniu, jakiego wymaga firma TKW.

Firma TKW zaakceptowała ofertę firmy Valley Scale Inc., dystrybutora urządzeń METTLER TOLEDO zapewniającego obsługę innych wag na terenie obiektu. Zlecono instalację wagi pomostowej METTLER TOLEDO z platformą stalową o ortotropowej konstrukcji, która stanowi mocniejszą i trwalszą alternatywę konstrukcji z belek dwuteowych. Połączenie wysokiej jakości wagi z czujnikami POWERCELL® PDX® wyeliminowało wiele problemów związanych z warunkami zimowymi. W czujnikach POWERCELL PDX zastosowano cyfrową kompensację, zapewniając precyzyjne ważenie w każdej temperaturze. Wbudowany system diagnostyki zwiększa niezawodność wagi, a osłony kabli czujników zabezpieczają wagę przed gryzoniami. Ostatecznym wymaganiem firmy TKW była bezproblemowa instalacja. Nieznaczne modyfikacje umożliwiły zamontowanie wagi na istniejącym fundamencie i użycie posiadanych akcesoriów — lamp, głośników i wyświetlaczy. W pewien piątek firmy Valley Scale i TKW rozpoczęły demontaż starej wagi. O godzinie 17:00 następnego dnia waga METTLER TOLEDO była zainstalowana i gotowa do pracy. „Byliśmy bardzo zadowoleni z realizacji zamówienia” - powiedział Bill Heschke. „Proces był bezproblemowy, szybki i łatwy”.

Po dwóch latach użytkowania jakość wagi METTLER TOLEDO nadal procentuje. Nowa waga wyeliminowała przestoje i pomogła firmie TKW oszczędzać w każdym kwartale tysiące dolarów kosztów serwisowania. Firma Valley Scale w dalszym ciągu zapewnia firmie TKW sprawną obsługę, w tym coroczną konserwację zapobiegawczą. Niezawodna waga umożliwia firmie TKW wydajną pracę, przynosi oszczędności i zapewnia spokój.MT
Na podstawie: mt.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii