Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-04-01

ABB zautomatyzuje przybrzeżne platformy w Norwegii

ABB zautomatyzuje przybrzeżne platformy w Norwegii

Firma ABB wygrała przetarg na dostarczenie i wdrożenie układów zasilania i automatyzacji na platformach Goliat zainstalowanych na północnych wybrzeżach Norwegii. Wart ponad 60 milionów dolarów kontrakt z korporacją Hyundai Heavy Industries obejmuje kompletne systemy elektryczne i automatyczne zintegrowane ze zwykłym systemem platform (System 800xA).

Złoża eksploatowane przez platformy są obecnie rozbudowywane i obsługiwane przez firmę Eni Norway. FPSO  -  jednostki pływające, których zadaniem jest wydobywanie, wstępne oczyszczenie, przechowywanie i przeładunek ropy naftowe i gazu, są właśnie montowane w Korei Południowej i będą wyposażone w kompletny pakiet systemów elektrycznych, automatycznych i telekomunikacyjnych dostarczonych przez firmę ABB.

Solidne zasilanie i automatyczne rozwiązania umożliwiają naszej naftowej i gazowej klienteli prace w bezpieczeństwie, w wydajny i zrównoważony sposób”, powiedział Veli-Matti Reinikkala, szef działu procesu automatyzacji w firmie ABB. „Jest to jedno z najważniejszych ostatnich wydarzeń na norweskim szelfie kontynentalnym, projekt Goliat będzie miał dostęp do najnowszej osiągalnej technologii, jaką gwarantuje firma ABB, która zbierała przez lata doświadczenia  w naftowych i gazowych operacjach w tym regionie”.

Rozpoczęcie projektu Goliat zaplanowane jest na rok 2013. Eksploatacja złóż w Norwegii jest przewidywana na 15-20 lat. Na podstawie: www.automaticon.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii