Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-04-09

ABB w potężnym aluminiowym projekcie w Kanadzie

ABB w potężnym aluminiowym projekcie w Kanadzie

Firma ABB wygrała zamówienie z Aluminerie Alouette na dostarczenie zasilania, automatycznych rozwiązań i inżynierskiego wsparcia do pieca hutniczego w Dubecu w Kanadzie. ABB powinno zapewnić lepsze operatywne, elastyczne i produktywne wsparcie aby ulepszyć całkowitą wydajność energetyczną pieca hutniczego.

Aluminerie Alouette jest największą hutą aluminium w obu Amerykach i piątą na świecie. Produkuje 575,000 ton podstawowego aluminium w ciągu roku.

ABB powinno dostarczyć kluczowy przetwornik / transformator wyposażony w system DC, zintegrowany z istniejącymi sterownikami / systemami SCADA, jak również technologie, instalacje i serwis. Projekt powinien być zrealizowany przez ABB Aluminium Execution Center z siedzibą w Montrealu, Kanada.

Osiągnięcie pełnej gotowość do działania nowego przetwornika jest planowane na sierpień 2011.

„To zamówienie jest dowodem zaufania firmy Aluminerie Alouette wobec naszych zintegrowanych systemów sterowania, optymalizacji obiektów i aplikacji know-how”, powiedział Veli-Matti Reinikkala, szef ABB w sekcji Process Automation. „Naszym celem jest pomóc firmie Alouette zwiększyć produkcyjność i oszczędność energii jednocześnie zmniejszając koszty.”

ABB Aluminum Execution Center jest strategicznie ulokowane w Montrealu do obsługi północno amerykańskich klientów. Jest to kluczowe rozwiązanie włączające zintegrowane strategie, technologie, zaopatrzenie, konstrukcje, zarządzanie i serwis.

Konsorcjum Aluminerie Alouette składa się z pięciu udziałowców: Rio Tinto Alcan, Canada (40%), Austria Metall, Austria (20%), Hydro Aluminium, Norway (20%), la Société générale de financement du Québec (13.33%) et Marubeni, Japan (6.67%).

Sekcja Procesu Automatyzacji firmy ABB dostarcza zintegrowanych rozwiązań automatycznego sterowania, optymalizacji obiektów, wiedzy o aplikacjach dla specyficznych gałęzi przemysłu. Obejmuje to dziedziny operujące surowcami: ropą i gazem, energią, chemikaliami i farmaceutykami, ścierem drzewnym i papierem, metalem, minerałami, cementem. Na podstawie: automation.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii