rittal.pl 2021-03-09

Infrastruktura IT z jednego źródła

Infrastruktura IT z jednego źródła

Noel Alimentaria jest rodzinnym przedsiębiorstwem łączącym tradycję z nowoczesnością. Założona w roku 1940 firma stała się liderem hiszpańskiego przemysłu mięsnego, gdzie w dziewięciu punktach produkcyjnych i logistycznych zatrudnionych jest ponad 1200 pracowników. Aby obniżyć zużycie energii, postawiono na nowe centrum danych wyposażone w rozwiązania Rittal.

Ponad 50 procent swoich produktów firma Noel Alimentaria eksportuje aż na pięć kontynentów. Oznacza to, że przedsiębiorstwo musi regularnie przeprowadzać audyty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo wszystkich procesów. Poza wysokim poziomem bezpieczeństwa duże znaczenie dla firmy ma odpowiedzialność za środowisko i energooszczędność.

- Wybraliśmy Rittal, ponieważ oferuje kompletne portfolio produktów i cieszy się dobrą opinią odnośnie swoich rozwiązań zarówno w branży IT, jak i w przemyśle -  mówi Joan Puigdemont, CIO w Noel Alimentaria S.A.U.

Poszukiwanie rozwiązania

Podjęte przez firmę zobowiązanie co do jakości produktów, bezpieczeństwa produkcji oraz ochrony środowiska sprawiło, że dział IT w Noel Alimentaria uwzględni te zasady w projekcie nowego centrum danych. Główny cel to zapewnienie ciągłości produkcji i pełnego zabezpieczenia danych. Większość procesów biznesowych w Noel Alimentaria zależy od prawidłowego działania Data Center. W wyniku nieplanowanej jednogodzinnej przerwy firma może ponieść straty rzędu 30 tysięcy euro.

Przedsiębiorstwu zależało też na zmniejszeniu zużycia energii. Przy kosztach energii w kwocie 26 tysięcy euro rocznie, dotychczasowe centrum danych nie było zbyt efektywne. Do stworzenia nowego centrum danych wybrano partnera biznesowego Rittal w zakresie IT – firmę Abast.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nowe centrum danych zostało w całości wyposażone w komponenty Rittal. Ulokowano je w pomieszczeniu bezpieczeństwa Rittal, które zapewnia ochronę przed ogniem, wodą i dostępem osób nieupoważnionych.

System ochrony przeciwpożarowej na bazie heptafluoropropanu chroni sprzęt również w razie pożaru w pomieszczeniu. Modułowy system UPS w szafie 20 kW zabezpiecza urządzenia przed przepięciami oraz zapewnia autonomiczne zasilanie elektryczne przez 120 minut.

Do chłodzenia zastosowano precyzyjne klimatyzatory split LCP DX, które znajdują się pomiędzy szafami. Rozmieszczenie zgodne z zasadą strefy zimnej zapewnia wysoką efektywność energetyczną. System monitorowania Rittal CMC kontroluje natomiast takie warunki otoczenia, jak wilgotność i temperaturę.

Noel Alimentaria korzysta z komponentów Rittal (zgodnych z międzynarodowym standardem TIA-942) w centrum danych klasy Tier 2. Dane i urządzenia są całkowicie zabezpieczone. Wysoki poziom bezpieczeństwa pozwolił firmie Noel osiągnąć także wyższe rankingi w audytach dużych sieci handlowych. Osiągana wartość PUE wynosi średnio 1,1 i pomogła zaoszczędzić na prądzie 17 tysięcy euro rocznie.

Kontakt dla mediów:

Martyna Andziak, Best Brands PR
tel. 505 993 003; e-mail: m.andziak@bestbrandspr.pl

Dane adresowe firmy Rittal:

Rittal Sp. z o.o.
Krakowiaków 48
02-255 Warszawa
www.rittal.pl

 rittal.pl
Na podstawie: www.rittal.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii