delta 2021-03-10

Delta zapewnia wysokowydajne falowniki PV dla południowych Niemiec Największa elektrownia słoneczna montowana na ziemi HOOFDDORP

Delta zapewnia wysokowydajne falowniki PV dla południowych Niemiec Największa elektrownia  słoneczna montowana na ziemi  HOOFDDORP

15 grudnia 2020 r. – firma Delta, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do zarządzania energią i ciepłem, ogłosiła dzisiaj, że dostarcza wysokowydajne falowniki PV z serii M70A firmie Anumar, dostawcy usług z zakresu inżynierii, dostawy i budowy (EPC) w branży energii słonecznej, która buduje Solarpark Schornhof – obecnie największy naziemny park słoneczny w południowych Niemczech.

Zgodność falowników M70A z nowymi zasadami połączeń technicznych VDE dla wysokiego napięcia (VDE-AR-N 4120) była kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu przez firmę Anumar decyzji o wyborze firmy Delta dlatego projektu. Celem projektu jest ograniczenie emisji CO2 o maksymalnie 77 tys. ton rocznie przy produkcji 120 MWp. Do tej pory w parku słonecznym wdrożono około jedną trzecią z 1,5 tys. falowników PV Delta M70A.

Komentując wdrożenie, Markus Brosch, dyrektor generalny firmy Anumar wyjaśnił: „W tak dużym projekcie, jakim jest Solarpark Schornhof, szczególnie ważne było zaangażowanie zaufanego partnera, który jest w stanie szybko reagować na nasze potrzeby. Od wielu lat instalujemy urządzenia firmy Delta i mamy już na koncie kilka projektów dotyczących energii słonecznej powstałych we współpracy z tą firmą. W ramach tych projektów firma Delta zawsze zapewniała nam szybkie i łatwe wsparcie”. Andreas Hoischen, starszy dyrektor działu Photovoltaic Inverters Business Unit, Delta EMEA, dodał: „Dzięki kompaktowej konstrukcji i dużej gęstości mocy nasz falownik M70A jest łatwy w transporcie i instalacji i jest szczególnie dobrze przystosowany do użytku w dużych, montowanych na ziemi, komercyjnych elektrowniach słonecznych, takich jak ta, która znajduje się w Schornhof”. Firma Anumar wybrała falowniki M70A firmy Delta, ponieważ spełniają one wymagania nowych reguł połączeń technicznych VDE dla wysokiego napięcia (VDE-AR-N 4120), co jest podstawowym warunkiem wstępnym podłączenia urządzenia do sieci wysokiego napięcia. Firma Delta dostarczy łącznie około 1,5 tys. falowników wymaganych do spełnienia potrzeb zakładu, a pierwsze panele wytwarzające 70 MW mocy zostały niedawno podłączone do sieci. Przy szczytowej mocy wyjściowej 120 MWp elektrownia słoneczna powinna generować 110 mln kWh energii elektrycznej rocznie. Jednym z wyzwań było jak najlepsze stworzenie parku słonecznego o możliwie jak najmniejszym wpływie na środowisko. Tylko połowa 150-hektarowego obszaru będzie pokryta modułami słonecznymi. Pozostałe 70 hektarów zostanie przekształcone w „zieloną przystań” w celu zachęcenia operatora do różnorodności biologicznej. Ta część projektu obejmuje sadzenie około 50 tys. nowych krzewów i drzew przy zachowaniu istniejących lasów otaczających obszar. Konwersja energii z modułów słonecznych do punktu podawania w sieci wysokiego napięcia odbywa się w trzech etapach. W pierwszym etapie energia słoneczna z maksymalnie 12 ciągów modułów, co odpowiada maksymalnej mocy 70 kW, jest łączona w jeden falownik, w którym jest konwertowana na napięcie przemienne 400 VAC. W kolejnym etapie energia z maksymalnie 30 falowników jest przenoszona do jednego z 60 lub więcej transformatorów, które podnoszą poziom napięcia do 20 kV. Z transformatorów energia jest przekazywana do podstacji zbudowanej specjalnie dla elektrowni słonecznej. Na końcu poziom napięcia wzrasta do 110 kV, dzięki czemu energia może być podawana do sieci przesyłowej wysokiego napięcia, która przechodzi przez park słoneczny. Energia elektryczna wytwarzana przez Solarpark Schornhof wystarcza do zasilania 30 tys. gospodarstw domowych, co odpowiada całej dzielnicy Neuburg- Schrobenhausen.



delta
Na podstawie: delta.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii