Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2023-04-01

FAULHABERSTRASSE – DROGA KU PRZYSZŁOŚCI

FAULHABERSTRASSE – DROGA KU PRZYSZŁOŚCI

Z okazji 75-lecia działalności firmę FAULHABER spotkało szczególne wyróżnienie ze strony gminy Schönaich: od 1 listopada ulica prowadząca do zakładu będzie nosić nazwę Faulhaberstraße, a budynek firmy otrzyma numer 1.

Historia firmy FAULHABER od samego początku była ściśle związana z gminą Schönaich. Po założeniu firmy „Feinmechanische Werkstätten” w 1947 r. jej właściciel, dr Fritz Faulhaber senior, i jego pierwsi pracownicy korzystali początkowo z budynku przy ul. Im Vogelsang, zanim w 1960 r. przenieśli się do hali obok domu dr. Faulhabera przy ul. Johann-Sebastian-Bach-Weg. Na początku lat 90. firma FAULHABER wprowadziła się do nowo wybudowanego budynku w miejscu obecnej siedziby.

„Można powiedzieć, że chcemy scementować nasze więzi na zawsze” – z tymi słowami burmistrz Schönaich, Anna Walther, odsłoniła tablicę z nazwą nowej ulicy w obecności ponad 1000 uczestników obchodów 75-lecia firmy we wrześniu 2022 r. Pani burmistrz wyraziła wdzięczność za przywiązanie firmy FAULHABER do lokalnych korzeni oraz uznanie dla jej międzynarodowych sukcesów w branży technologicznej i nazwała firmę dumą gminy. Szczególnie podkreśliła to, że firma FAULHABER jest partnerem godnym zaufania, który nie unika odpowiedzialności. Jako przykłady Anna Walther wymieniła społeczne zaangażowanie firmy związane z posiłkami dla seniorów w Schönaich i bankiem żywności w Sindelfingen. Podkreśliła działania firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju, stwierdzając, że FAULHABER jako jedna z pierwszych niemieckich firm prowadzi w swoim zakładzie w Schönaich produkcję w sposób neutralny dla klimatu.

Ponadto nazwa nowej ulicy reprezentuje skupienie się na przyszłościowych technologiach i rozwiązaniach w zakresie napędów: „Faulhaberstraße – droga ku przyszłości – ponieważ to tym firma FAULHABER zajmuje się już od 75 lat” – powiedziała pani burmistrz. Karl Faulhaber podziękował w imieniu firmy za szczególne wyróżnienie, jakie spotkało ją ze strony gminy Schönaich.

Ramka z informacjami o przedsiębiorstwie: Specjaliści napędów z Schönaich FAULHABER specjalizuje się w rozwoju, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych systemów napędów miniaturowych, serwokomponentów i elektroniki napędowej o mocy wyjściowej do 250 W. Firma zajmuje się produkcją rozwiązań konstruowanych pod specjalne wymagania klienta oraz oferuje szeroki wybór produktów standardowych, takich jak silniki bezszczotkowe, miniaturowe silniki DC, enkodery czy sterowniki ruchu. Marka FAULHABER jest uznawana na całym świecie za symbol najwyższej jakości i niezawodności w kompleksowych i wymagających obszarach zastosowań, takich jak technologia medyczna, automatyka przemysłowa, optyka precyzyjna, telekomunikacja, przemysł lotniczy i kosmiczny oraz robotyka. Od potężnego silnika DC z momentem obrotowym ciągłym 224 mNm po filigranowy mikronapęd o średnicy 1,9 mm – standardową ofertę FAULHABER można konfigurować na 25 milionów sposobów dla odpowiedniej optymalizacji w określonym zastosowaniu. Taka technologiczna baza możliwości konstrukcyjnych stanowi podstawę do wprowadzania najróżniejszych modyfikacji, umożliwiających sprostanie najbardziej wymagającym potrzebom klientów.

FAULHABER Polska sp. z o.o.

Ul. Górki 7

60-204 Poznań

Polska

Departement Sales

Telefon: +48 61 278 72 53

info@faulhaber.pl

www.faulhaber.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii