Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2023-04-24

Bezpieczeństwo danych bezpłatnie w aplikacji VEGA Tools

Bezpieczeństwo danych bezpłatnie w aplikacji VEGA Tools

W sytuacji, gdy czujnik do pomiaru poziomu lub ciśnienia wymaga wymiany, po wycofaniu z eksploatacji zabiera ze sobą niezliczone ilości ważnych danych. Nowe oprogramowanie VEGA pozwala uratować to, co najistotniejsze, czyli ustawienia i wartości pomiarowe.

Smartfony i tablety należą obecnie do standardowego wyposażenia zakładów przemysłowych. Prawie 40 procent czujników VEGA do pomiaru poziomu, poziomu granicznego i ciśnienia jest parametryzowane i obsługiwane za pomocą Bluetooth oraz aplikacji VEGA Tools. Chociaż "prawdziwa praca" nadal odbywa się na miejscu, to dostęp z dystansu 50 metrów w przypadku stref niebezpiecznych lub trudno dostępnych jest zdecydowanie prostszy.

 

Obsługa bezprzewodowa stała się już standardem

Również w przypadku mniej wymagających „standardowych aplikacji” bezprzewodowa obsługa za pomocą aplikacji zyskuje na popularności. Product manager VEGA Philipp Ketterer zna przyczynę: „Przemysł 4.0 wymaga szybkiej, nieprzerwanej wymiany danych.” Poza ciągłą transmisją wymaganą przez IIoT, oznacza ona przede wszystkim wzrost komfortu i szybkości. „Za wykorzystaniem Bluetooth w przemyśle przemawiają właściwie te same argumenty co za jego użytkowaniem w prywatnym obszarze: jest to standard pozwalający oszczędzić niebywale dużo okablowania, czasu i w rezultacie kosztów.”

 

Back-up & Restore dla lepszych procesów

Stale dostępne dane procesowe to jeden z najważniejszych warunków bezpiecznej i ekonomicznej produkcji. Czujniki monitorują stan i jakość poszczególnych etapów produkcji, a także przechowują ważne informacje dotyczące ustawień, diagnostyki oraz stanu maszyn i instalacji. Z kolei ich użytkownicy chcą mieć pewność, że w każdej chwili będą mieli dostęp do wszystkich parametrów sond, a w przypadku problemów będą mogli skorzystać z kopii zapasowych. Chcąc zapewnić jak najlepsze wsparcie dla użytkowników, VEGA udostępnia innowacyjne rozwiązanie chmurowe. „Back-up & Restore“ to nazwa nowego oprogramowania, które VEGA udostępnia swoim klientom bezpłatnie, i jak sama nazwa wskazuje, oferuje ono możliwość tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych z czujników.

 

Bezpieczeństwo bez ograniczeń

Wygodny dostęp do tego serwisu oferują zarówno urządzenia DTM, jak i aplikacja VEGA Tools. Dzięki aplikacji można sterować pracą czujników VEGA bezpośrednio za pomocą smartfona lub tabletu. Tworzenie kopii zapasowej i przywracanie danych jest nową funkcją w sekcji Obsuga urządzenia. Po kliknięciu w numer seryjny wyświetlają się dostępne kopie zapasowe – można je wyświetlić, a w razie potrzeby ponownie zainstalować. „Nasi klienci mają dostęp do wszystkich danych, jakie zostały zebrane, ponieważ liczba kopii zapasowych jest nieograniczona“, podkreśla Ketterer. „W ten sposób oferujemy wyjątkową, nieodpłatną usługę, która zapewnia znacznie większą wydajność zautomatyzowanych procesów“

 

O wiele więcej niż tylko zapisywanie danych

Także w sektorze przemysłu zabezpieczanie danych to coś więcej niż tylko ich przechowywanie. Szybki i elastyczny dostęp do kopii zapasowych jest ważny w przypadku cennych danych procesowych, co pozwala na natychmiastowe uruchomienie, diagnostykę i analizę procesu. Dzięki oprogramowaniu „Back-up- & Restore“ VEGA rozwiązuje problem, z jakim boryka się wiele zakładów, polegający na niewystarczającej ilości miejsca do przechowywania coraz większej ilości danych. Wszystkie parametry w regularnych odstępach czasu trafiają do VEGA-Cloud. Dla małych i średnich firm, podobnie jak dla dużych przedsiębiorstw, jest to idealne rozwiązanie do kompleksowego zabezpieczenia stale rosnącego strumienia danych.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii