Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2023-04-24

Specjalistyczna wiedza o czujnikach w odpowiednim miejscu: Leuze na targach wiosennych

Specjalistyczna wiedza o czujnikach w odpowiednim miejscu: Leuze na targach wiosennych

Na targach LogiMAT w Stuttgarcie oraz interpack w Düsseldorfie specjaliści od czujników z firmy Leuze zaprezentują innowacyjne rozwiązania zwiększające efektywność procesów w intralogistyce i technologii pakowania

Stworzone do wielu zastosowań, inteligentne, wydajne: czujniki o doskonałych parametrach stanowią klucz zarówno do sprostania wyzwaniom standardów Industry 4.0, jak i do poprawy wydajności systemów. Droga do sukcesu wymaga od przedsiębiorstw zastosowania działań adaptacyjnych. Leuze odgrywa rolę w kształtowaniu tych zmian, wspierając swoich klientów za pomocą indywidualnych rozwiązań czujników oraz kompleksowego know-how dotyczącego aplikacji. Jeśli chcą Państwo zdobyć nową wiedzę, tegoroczne wiosenne targi LogiMAT i interpack są do tego doskonałą okazją: Leuze zaprezentuje tu innowacyjne technologie czujników dla intralogistyki oraz przemysłu opakowań. Głównymi tematami będą pozycjonowanie i bezpieczeństwo.

LogiMAT, Stuttgart, Hala 3, stoisko C60

Od 25 do 27 kwietnia odwiedzający międzynarodowe targi LogiMAT mogą spodziewać się nowości prezentowanych przez specjalistów od czujników. W Stuttgarcie zespół Leuze zademonstruje sposoby projektowania procesów w intralogistyce znacząco poprawiające ich wydajność. W centrum uwagi znajdą się czujniki wykorzystywane do pozycjonowania z zachowaniem milimetrowej precyzji, na przykład dla układnic, pojazdów sterowanych automatycznie (AGV) i systemów dźwigowych. Leuze oferuje tutaj elastyczne rozwiązania czujników o kompaktowej konstrukcji z laserowymi systemami pozycjonowania, takie jak nowy AMS 100i, oraz systemy pozycjonowania z wykorzystaniem kodów kreskowych, takie jak FBPS 600i. Warto również skorzystać z okazji, aby zobaczyć praktyczne możliwości zastosowań: na stoisku targowym odwiedzający mogą przekonać się, jak firma Leuze wdraża rozwiązania bezpieczeństwa na linii przenośnika.

interpack, Düsseldorf, Hala 13, stoisko A94

Od 4 do 10 maja na interpack w Düsseldorfie tematem przewodnim targów będzie tworzenie łańcucha wartości w przemyśle opakowań. Leuze zaprezentuje innowacyjne rozwiązania czujników dla zautomatyzowanych procesów produkcji oraz pakowania w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Po raz pierwszy na stoisku targowym będą prezentowane wydajne, intuicyjnie obsługiwane czujniki wykorzystujące technologie przetwarzania obrazu serii "Simple Vision". Inne produkty prezentowane na targach interpack to wytrzymałe czujniki w obudowach ze stali nierdzewnej, przeznaczone do pracy w warunkach higienicznych, najmocniejsza na rynku jednokierunkowa bariera świetlna, sprzężone czujniki widełkowe do zastosowań ze wszystkimi rodzajami etykiet, a także rozwiązania bezpieczeństwa maszyn.

Webinaria towarzyszące targom interpack

Jeśli nie możecie Państwo uczestniczyć w targach interpack 2023, nadal macie okazję dowiedzieć się o wielu innowacjach wprost od ekspertów od czujników: jako wydarzenie towarzyszące targom Leuze oferuje webinaria, na przykład poświęcone serii czujników Simple Vision. Dodatkowe informacje oraz terminy można znaleźć na stronie www.leuze.com.

Z dociekliwością i determinacją inżynierowie Leuze – Sensor People– od ponad 50 lat tworzą innowacyjne rozwiązania będące kamieniami milowymi w rozwoju technologii automatyki przemysłowej. To, co nas napędza, to sukces naszych klientów. Tak było wczoraj. Tak jest dziś. Tak będzie jutro. Stworzona na miarę lidera w branży, zaawansowana technologicznie gama produktów składa się z wielu rodzajów czujników do zastosowań w technologiach automatyki. Znajdują się wśród nich czujniki przełączające i pomiarowe, systemy identyfikacji oraz rozwiązania do transmisji danych i przetwarzania obrazu. Będąc ekspertem w dziedzinie technologii bezpieczeństwa firma Leuze koncentruje się także na komponentach, usługach i rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa pracy. Leuze skupia się na kluczowych dla siebie branżach, w których specjaliści od czujników z wieloletnim doświadczeniem posiadają rozległe know-how przydatne dla specyficznych zastosowań. Obejmują one intralogistykę oraz branżę opakowań, obrabiarki, przemysł samochodowy oraz automatykę laboratoryjną. Firma Leuze została założona w 1963 roku i ma siedzibę w Owen/Teck w południowych Niemczech. Dziś na całym świecie zatrudnionych jest ponad 1200 pracowników – specjalistów od czujników, którzy z determinacją oraz z pasją przyczyniają się do postępu i transformacji, aby ułatwić swoim klientom sukces w stale zmieniającym się środowisku przemysłowym. Pracują dla swoich klientów zarówno w centrach technologiczno-szkoleniowych, jak również w 21 przedsiębiorstwach dystrybucyjnych, wspieranych przez ponad 40 międzynarodowych dystrybutorów. www.leuze.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii