Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2023-06-07

We właściwym świetle

We właściwym świetle

Wiele rodzajów światła plus kompaktowa obudowa: Nowy czujnik kontrastu KRT 3C firmy Leuze –elastyczna integracja w procesach pakowania dzięki niewielkim rozmiarom i możliwości pracy w wielukolorach.

Firma Leuze prezentuje czujnik kontrastu KRT 3C, najmniejszy model, jaki kiedykolwiek wyprodukowała dla przemysłu opakowaniowego. Użytkownicy zakładów mogą wprowadzić kompaktowe urządzenie, które nadaje się do wykorzystania na wiele różnych sposobów: KRT 3C działa z niezawodnością i precyzją, nawet przy niewielkich różnicach kontrastu oraz dla błyszczących powierzchni lub materiałów silnie odbijających światło. Jest to możliwe dzięki funkcji Multicolor: światło czerwone, zielone, niebieskie oraz białe, jak również czerwone światło laserowe pozwolą na detekcję przejścia każdego obiektu lub wydrukowanej etykiety. Dzięki temu w procesie pakowania i etykietowania użytkownicy mogą wybrać odpowiednie źródło światła dla każdego materiału oraz kontrastowego koloru znaku.

Mało miejsca? To nie problem!

KRT 3C z dużą precyzją i niezawodnością wykrywa kontrasty, a wszystko przy krótkim czasie reakcji, wynoszącym zaledwie 50 μs (laser: 125 μs) i sygnale niemalże pozbawionym zniekształceń. Pomaga to osiągnąć optymalną wydajność maszyn. Przewaga widoczna jest w małych przestrzeniach: Dzięki niewielkim wymiarom 11 x 32 x 17 mm czujnik jest dedykowany do ograniczonych przestrzeni montażowych.Oznacza to, że można go zamontować niemal w każdym miejscu. Użytkownicy mogą łatwo skonfigurować KRT 3C poprzez zintegrowany interfejs IO-Link. Przyspiesza to również zmiany ustawień dla różnych produktów.

Naprawdę odporny

Obudowa jest wytrzymała: spełnia wymogi dla stopnia ochrony IP67 oraz IP69K. KRT 3C posiada również certyfikat ECOLAB. Dzięki temu bez problemu radzi sobie z agresywnymi środkami czyszczącymi.

Na życzenie z przyjemnością udzielamy wywiadów.

Z dociekliwością i determinacją inżynierowie Leuze – specjaliści od czujników – od 60 lat tworzą innowacyjner ozwiązania będące kamieniami milowymi w rozwoju technologii automatyki przemysłowej. To, co nas napędza, to sukces naszych klientów. Tak było wczoraj. Tak jest dziś. Tak będzie jutro. Stworzona na miarę lidera w branży, zaawansowana technologicznie gama produktów zawiera wiele rodzajów czujników przeznaczonych do zastosowań w technologiach automatyki. Znajdują się wśród nich czujniki przełączające i pomiarowe, systemy identyfikacji oraz rozwiązania do transmisji danych i przetwarzania obrazu. Będąc ekspertem w dziedzinie technologii bezpieczeństwa firma Leuze koncentruje się także na komponentach, usługach i rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa pracy. Leuze skupia się na kluczowych dla siebiebranżach, w których specjaliści od czujników z wieloletnim doświadczeniem posiadają rozległe know-how przydatne dla specyficznych zastosowań. Obejmują one intralogistykę oraz branżę opakowań, obrabiarki, przemysł samochodowy jak również automatykę laboratoryjną. Firma Leuze została założona w 1963 roku,j ej siedziba znajduje się w Owen/Teck w południowych Niemczech. Dziś na całym świecie zatrudnionych jestokoło 1600 pracowników firmy – specjalistów od czujników, którzy z determinacją oraz z pasją przyczyniają się do postępu i transformacji, aby ułatwić swoim klientom sukces w stale zmieniającym się środowisku przemysłowym. Pracują dla swoich klientów zarówno w centrach technologiczno-szkoleniowych, jak równieżw 21 przedsiębiorstwach dystrybucyjnych, wspieranych przez ponad 40 międzynarodowych dystrybutorów.www.leuze.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii