Synergeering.com (tł. Sebastian Czarnecki) 2010-07-23

Utwardzanie laserowe

Utwardzanie laserowe

Zastrzeżona przez firmę Synergeering technologia spiekania laserowego i laserowej obróbki tworzyw sztucznych pozwala firmie na produkcję elementów z tworzyw sztucznych bezkonkurencyjnie, bo tylko w kilka dni już na podstawie modelu zaprojektowanego w systemie CAD.

Szybkość
Firma posiada dwie maszyny do takiej obróbki i cztery wymienne obudowy komór, dzięki którym zostały wyeliminowane straty czasu na chłodzenie tworzonych elementów wewnątrz urządzenia. Dzięki temu możliwa jest produkcja niemal ciągła.

Precyzja System laserowego utwardzania posiada możliwość ciągłej aktualizacji oprogramowania systemu złożonego z dwóch urządzeń laserowych, zamknięty obieg termiczny i kontrolę termiczną, zapewniając tym samym nienaganną dokładność i jakość powierzchni. Firma Synergeering produkuje części, które są wysokiej wytrzymałości, odporne na ciśnienia, substacje ropo pochodne, wysoką temperaturę, posiadają nadzwyczaj wysoką precyzję wykonania, aby zapewnić dopasowanie i funkcjonalność.

Elastyczność Firma produkuje elementy z czystego proszku nylonowego, dzięki czemu elementy posiadają wysoką elastyczność części wewnętrznych lub elementów biomedycznych. System umożliwia produkcję wielu małych skomplikowanych elementów lub też bardzo dużych części. System jest idealnym miejscem na tworzenie prototypów i małych serii produkcyjnych. Przy dodaniu do masy produkcyjnej szkła, elementy otrzymują dodatkowo sztywność i odporność na ciężkie warunki termiczne. Możliwe jest stosowanie również innych kompozytów, kolorów i środków zmniejszających palność, które dostępne są pod zamówienie.

Duże elementy
Posiadane komory urządzeń są jednymi z największych na świecie. System umożliwia tworzenie pojedynczych elementów o wymiarach 70x38x58cm lub tysięcy małych elementów w grupach zawierających się w tych wymiarach. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze.

Wysoka jakość Gładkość powierzchni i bardzo niska tolerancja wykonania konsekwentnie przekracza oczekiwania klientów. Błędy wymiarów wykonania poszczególnych elementów klasyfikuje się minimalnych. Ciągłe zaangażowanie firmy Synergeering w badania i rozwój a także doświadczenie zdobyte po wyprodukowaniu tysięcy elementów pozwalają bez przerwy na niezawodność i wiarygodność.

Synergeering.com (tł. Sebastian Czarnecki)
Na podstawie: Synergeering.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii