na podstawie abb.pl 2010-10-08

Napędy ABB przyczyniają się do zwiększenia produkcji cukru o 20 procent

Napędy ABB przyczyniają się do zwiększenia produkcji cukru o 20 procent

Standardowe napędy ABB pomagają rafineriom cukru w Rosji poprawić dokładność procesu, zredukować czas przestoju i podnieść produktywność nawet o 20 procent.

Napędy umożliwiają zlokalizowanej w Petersburgu fabryce urządzeń i wirówek Red Sugar, zwiększenie efektywności działania swoich klientów – rafinerii cukru działających na ogromnym rosyjskim rynku producentów tego artykułu. Tradycyjnie, rosyjski przemysł cukrowniczy działał w oparciu o napędy prądu stałego kontrolujące pracę wirówek dostosowując harmonogramy produkcji do usterek tych napędów i przestojów w procesie.

„W przeszłości, wiele rafinerii cukru preferowało stosowanie podstawowych urządzeń napędowych, ponieważ były łatwe w naprawie,” mówi menedżer sprzedaży Denis Kuharenko. “Obecnie, to podejście się zmienia. Przede wszystkim, lepiej jest posiadać niezawodne urządzenia, niż przygotowywać się na częste usterki i prace naprawcze.”

Dzięki zastosowaniu niskonapięciowych napędów prądu przemiennego marki ABB, Red Sugar znacząco poprawiło niezawodność i kontrolę dokładności wykonania swoich wirówek, co zaowocowało krótszymi cyklami produkcji i lepszymi osiągami. Wirówki, poruszając się z dużą prędkością, przetwarzają cukrzycę, gęstą, skoncentrowaną mieszankę kryształów cukru i syropu. Red Sugar używa standardowe napędy ABB 250 kW do sterowania prędkością pracy wirówek, która startuje z prędkością 50 rpm i przyspiesza do 1 100 rpm, a następnie ponownie zwalania do 50 rpm. Wirówka oddziela kryształy od syropu w procesie, który trwa około trzech minut. Precyzyjne sterowanie prędkością za pomocą niskonapięciowych napędów prądu przemiennego marki ABB zmniejsza ilość czasu potrzebnego do przeprowadzenia procesu separacji. Krótsze cykle produkcyjne oznaczają większą wydajność, ponieważ więcej partii może zostać wykonanych podczas jednej zmiany. Większą wydajność zapewnia również fakt, że cukier chroniony jest przed rozpuszczeniem się do postaci melasy, dzięki krótszemu trzymaniu kryształów w płynie.

Dzięki zastosowaniu napędów ABB, Red Sugar pomaga swoim klientom maksymalizować czas sprawnego działania urządzeń i minimalizować czas obróbki jednej partii, poprzez precyzyjne sterowanie zwiększaniem i zmniejszaniem prędkości wirówki. Rezultatem jest zwiększenie produkcji nawet o 20 procent, wyłącznie dzięki poprawie efektywności pracy wirówki. „Wątpię, by w przyszłości, jakakolwiek rafineria cukru chciała kupić urządzenia wykonane według tradycyjnego projektu,” mówi Kuharenko, komentując ogromne korzyści, jakie nowe wirówki z napędami prądu przemiennego przynoszą jednemu z największych na świecie rynków produkcji cukru.na podstawie abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii