(tł. Pawłowski Jan) 2010-10-27

Ethernet w południowo-amerykańskiej kopalni miedzi

Ethernet w południowo-amerykańskiej kopalni miedzi

Ethernet Direct dostarczył, urządzenia do obsługi aplikacji w jednej z największych kopalni miedzi w Ameryce Południowej. Projekt obejmuje kopalnie miedzi wydobywające około 8,1% światowej produkcji miedzi i 23,4%  produkcji chilijskiej.

Złoża położone są w północnej części Chile, 170 km na południowy wschód od miasta Antofagasta, na wysokości 3100 metrów nad poziomem morza. W tej kopalni dzienne wydobycie jest rzędu milionów ton dziennie. Operacja obejmuje procesy wiercenia, wysadzania, załadunku oraz transportu, kruszenia rudy i wywozu sterylnego materiału. Infrastruktura składa się z dwóch kopalni odkrywkowych, dwóch fabryk koncentratu, zakładu elektro-wydzielania do produkcji katod z tlenków i rud siarczkowych. Dwa rurociągi transportują koncentrat miedzi z kopalni do zakładu oczyszczania. Zakład odsalania wody morskiej został niedawno zbudowany w tym samym obszarze, aby zaspokoić część zużycia wody, potrzebnej do tej operacji.

W operacji tej skali, duża ilość danych wejściowych jest przekazywana do sieci przez kable miedziane do sygnałów które pracują na światłowodach, tworząc bezproblemową transmisje danych w sieci światłowodowej. Celem jest zapewnienie doskonałych wyników w zakresie bezpieczeństwa, produkcji i kosztów jednostkowych. Proces wydobywczy jest nieprzerwany, w związku z czym wszystkie dane powinny być wysyłane nieprzerwane do sieci administracji i kontroli. Odległość ta jest większa niż 20 km, a dla zwiększenia niezawodności, konwerter przemysłowy powinien pracować w obudowie wstrząsoodpornej. Wymagany jest „Plug and Play” z prostą instalacją i konserwacją, ponieważ po instalacji Administratorzy sieci nie będą w stanie sprawdzić urządzenia.

W tej aplikacji górniczej, Ethernet Direct RUE-113 Industrial Ethernet do Media Converter zapewnia łączność światłowodową z przełącznikami Ethernet do urządzeń diagnostycznych. Poprzez port światłowodowy, RUE-113 przesyła dane z dużą prędkością na długich dystansach nawet do 30 km. W celu skutecznego zabezpieczenia zasilania urządzenie wyposażone jest w terminal blokujący, aby zapewnić dwa wejścia zasilania z odwrotną polaryzacją podłączenia.

W przypadku wykrycia braku kontaktu pomiędzy kopalnią a zakładem produkcyjnym, urządzenie niezwłocznie alarmuje użytkowników o tym fakcie.(tł. Pawłowski Jan)
Na podstawie: automation.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii