Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-12-01

APC by Schneider Electric dla Polpharmy

APC by Schneider Electric dla Polpharmy

Polpharma zdecydowała się na budowę Data Center w oparciu o system InfraStruxure firmy APC by Schneider Electric. Wdrożona w nowym Data Center firmy Polpharma konfiguracja składa się z systemu 26 szaf serwerowych, listew zasilających, rzędowego systemu klimatyzacji APC InRow SC, systemu zasilania obejmującego centralne UPSy APC Symmetra PX 160kW i PX 48kW oraz skalowalnego systemu monitorowania InfraStruxure Central. 

We wrześniu b.r. Firma APC by Schneider Electric zakończyła proces wdrażania infrastruktury fizycznej o znaczeniu krytycznym do nowego centrum danych firmy Polpharma. Polpharma SA należy do ścisłego grona liderów branży farmaceutycznej w Polsce i jest obecnie największym polskim producentem leków generycznych oraz substancji farmaceutycznych. Produkuje szeroką gamę leków wydawanych na receptę i stosowanych w lecznictwie zamkniętym. Siłą Polpharmy jest połączenie wieloletniego doświadczenia z nowoczesnymi technologiami i najwyższymi standardami zarządzania. Ze względu na dynamiczny rozwój Firmy zarząd podjął decyzję o budowie nowego Data Centre w swojej głównej siedzibie w Starogardzie Gdańskim. Jak każda firma tej wielkości, a Polpharma zatrudnia około 2800 osób, przedsiębiorstwo produkuje, gromadzi i przetwarza dużą ilość danych, do których stały, niezakłócony dostęp jest sprawą kluczową. Zaprojektowane od podstaw nowoczesne Data Center pozwala na bezpieczne ich przetwarzanie i przechowywanie.

We wrześniu b.r. Firma APC by Schneider Electric zakończyła proces wdrażania infrastruktury fizycznej o znaczeniu krytycznym do nowego centrum danych firmy Polpharma. Polpharma SA należy do ścisłego grona liderów branży farmaceutycznej w Polsce i jest obecnie największym polskim producentem leków generycznych oraz substancji farmaceutycznych. Produkuje szeroką gamę leków wydawanych na receptę i stosowanych w lecznictwie zamkniętym. Siłą Polpharmy jest połączenie wieloletniego doświadczenia z nowoczesnymi technologiami i najwyższymi standardami zarządzania. Ze względu na dynamiczny rozwój Firmy zarząd podjął decyzję o budowie nowego Data Centre w swojej głównej siedzibie w Starogardzie Gdańskim. Jak każda firma tej wielkości, a Polpharma zatrudnia około 2800 osób, przedsiębiorstwo produkuje, gromadzi i przetwarza dużą ilość danych, do których stały, niezakłócony dostęp jest sprawą kluczową. Zaprojektowane od podstaw nowoczesne Data Center pozwala na bezpieczne ich przetwarzanie i przechowywanie.

Szafy serwerowe APC są o tyle wygodne, że mają dużą głębokość (1070mm), co umożliwia zainstalowanie w nich praktycznie każdego serwera dostępnego na rynku. Projekt nowego Data Center musiał  uwzględniać ograniczenia wynikające z istniejącej już infrastruktury budynku Polpharmy dlatego też zależało nam na implementacji elastycznych rozwiązań, które pozwoliłby na łatwy montaż systemów dystrybucji zasilania jak również na maksymalnym ograniczeniu kosztów eksploatacji DC. Rzędowy system klimatyzacji APC ma dokładnie taki sam wymiar modułowy jak szafy, dając niezwykłą wygodę w zestawianiu rzędów szaf - powiedział Jakub Gomuła, Szef Działu Infrastruktury IT, Polpharma

Jednym z głównych czynników, jaki wpłynął na decyzję Polpharmy o wyborze rozwiązań APC była ich modularna budowa, umożliwiająca rozbudowę centrum danych wraz z rozwojem firmy. Oprócz niezawodnego, nadmiarowego systemu zasilania i chłodzenia bardzo ważną rolę przy wyborze integralnego systemu APC miały także możliwości zarządzania i monitoringu infrastruktury fizycznej, pozwalające  śledzić parametry pracy całego systemu, zarówno chłodzenia jak i zasilania awaryjnego oraz wszystkich parametrów środowiskowych. Oferowany wraz z architekturą system monitorowania InfraStruxure Central pozwala na nieprzerwany wgląd w stan infrastruktury fizycznej centrum danych. Reagowanie na jakiekolwiek zmiany w środowisku fizycznym odbywa się na poziomie pierwszych sygnałów z Data Center, co pozwala na błyskawiczne usuwanie awarii bez strat w postaci braku dostępności.

Na podstawie: apc.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii