Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-01-03

OPTeam będzie miał DataCenter z komponentów APC by Schneider Electric

OPTeam będzie miał DataCenter z komponentów APC by Schneider Electric

OPTeam zdecydował się na budowę Data Center w oparciu o system InfraStruxure firmy APC by Schneider Electric. Wdrożona w nowym Data Center firmy OPTeam konfiguracja składa się z systemu 14 szaf serwerowych, rzędowego systemu klimatyzacji APC InRow SC, systemu zasilania obejmującego dwa centralne UPSy APC MGE Galaxy 5000 o mocy 60 kVA każdy oraz skalowalnego systemu monitorowania InfraStruxure Central.

Dynamiczny rozwój sprawił, że zarząd firmy OPTeam podjął decyzję o budowie w Jasionce koło Rzeszowa nowej siedziby, do której wkrótce zostaną przeniesione wszystkie działy firmy OPTeam, rozproszone dotychczas w kilku różnych lokalizacjach w Rzeszowie. Budowa nowej siedziby stała się okazją do utworzenia nowego, zaprojektowanego od podstaw Data Center. - W starej siedzibie centrum danych zbudowane było w dwóch zaadaptowanych do tego celu pomieszczeniach. Jednak możliwości wstawiania tam kolejnych szaf serwerowych wyczerpały się, m.in. ze względu na przekroczenie dopuszczalnego obciążenia stropu budynku, w którym serwerownia mieściła się na piętrze. Ponadto, działający tam system klimatyzacji nie był nadmiarowy. Wszystko to sprawiało, że pojedyncza awaria powodowałaby niedostępność urządzeń w całym pomieszczeniu – wyjaśnia Jerzy Woźniak, Dyrektor Techniczny w firmie OPTeam SA. - Przeprowadzka do nowego budynku stworzyła nam możliwość zaprojektowania od podstaw nowoczesnego, bezpiecznego, nadmiarowego Data Center, ze wszystkimi instalacjami, których wymagaliśmy.

OPTeam zdecydował się na budowę Data Center w oparciu o system InfraStruxure firmy APC by Schneider Electric. Wdrożona w nowym Data Center firmy OPTeam konfiguracja składa się z systemu 14 szaf serwerowych, rzędowego systemu klimatyzacji APC InRow SC, systemu zasilania obejmującego dwa centralne UPSy APC MGE Galaxy 5000 o mocy 60 kVA każdy oraz skalowalnego systemu monitorowania InfraStruxure Central. -  APC InfraStuxure to doskonałe modularne rozwiązanie, którego elementy bardzo dobrze współpracują ze sobą i łatwo łączą się w integralny system. Szafy serwerowe APC są o tyle wygodne, że mają dużą głębokość (1070mm), co umożliwia zainstalowanie w nich praktycznie każdego serwera dostępnego na rynku. Poza tym pozwalają na łatwy montaż systemów dystrybucji zasilania. Rzędowy system klimatyzacji APC ma dokładnie taki sam wymiar modułowy jak szafy, dając niezwykłą wygodę w zestawianiu rzędów szaf. Poza tym umożliwia osiągnięcie większej gęstości mocy niż dystrybucja chłodzenia spod podłogi. Pozwala także na zamknięcie rzędów strefami chłodzenia, tzw. zimnymi i gorącymi korytarzami, co dodatkowo zwiększa efektywność chłodzenia– mówi Jerzy Woźniak.

Na podstawie: apc.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii