Michał Wojda 2011-01-26

Jak się ratuje projekty IT?

Jak się ratuje projekty IT?

Podstawą sukcesu i skutecznego działania każdej nowoczesnej firmy czy instytucji jest sprawnie funkcjonująca infrastruktura sieciowo-serwerowa. Co jednak zrobić, gdy ulegnie ona awarii lub też przestanie spełniać nasze potrzeby?

Serwer odmawia posłuszeństwa lub kolejny raz nie działa poczta e-mail? Zdarza się to niestety nader często. Zamiast narzekać i utyskiwać na złośliwość rzeczy martwych warto zasięgnąć porady specjalistów z branży IT i raz na zawsze rozwiązać swoje problemy. Michał Wojda z portalu 112it.pl wyjaśnia, na czym polega idea serwisu, dla kogo powstał i – oczywiście – jak ratuje się projekty IT.

Najlepszym i najprostszym sposobem na znalezienie wiarygodnej ekipy jest skorzystanie z rekomendacji wcześniej obsługiwanych firm. Wówczas zyskujemy pewność, że wszystko będzie zrobione dokładnie tak, jak należy. Właśnie w taki sposób – poprzez rekomendacje zadowolonych Klientów - ludzie trafiają do portalu 112it.pl. Drugą metodą na dotarcie do specjalistów dysponujących odpowiednią wiedzą i sprzętem jest wykorzystanie Internetu. Kiedy Klient dokładnie wie, jaki sprzęt jest mu potrzebny, często wpisuje jego nazwę w wyszukiwarce internetowej i czeka na rezultaty. Portal 112it.pl posiada bardzo rozbudowaną bazę produktów, dlatego też ta droga prowadzi Klientów prosto do nas.

W dzisiejszym świecie działalność wszystkich firm i instytucji opiera się na sprawnie działającej infrastrukturze sieciowej. Z  tego też względu każdy z tych podmiotów może któregoś dnia potrzebować pomocy przy stworzeniu od nowa, naprawie czy rozbudowie architektury serwerowo-storage’owej.

Niewiele firm działających w branży IT oferuje kompleksowe rozwiązania: począwszy od diagnozy problemu, poprzez naprawę lub dostarczenie sprzętu, a na serwisie kończąc. Stąd też Klienci, nie znajdując wsparcia na rynku, szukają kogoś, kto zaproponuje im projekt w 100% dopasowany do potrzeb instytucji czy przedsiębiorstwa. Główną siłą jest właśnie kompleksowość oferty. Klient zgłasza się do z problemem, aby w krótkim czasie i bez zbędnych przestojów w działalności biznesowej i uratujować jego projekt IT.

Najważniejszym etapem realizacji każdego projektu jest ustalenie potrzeb Klienta i odpowiednie zdiagnozowanie problemu. Specjaliści z naszego portalu zaczynają pracę od rozmowy z Klientem, podczas której uzyskują informacje niezbędne do stworzenia projektu jak najlepiej dopasowanego do danej firmy czy instytucji. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego produktu, jego dostawa i przeprowadzenie wdrożenia. Po dostarczeniu i zainstalowaniu sprzętu, każdy z naszych Klientów przechodzi krótkie szkolenie z zakresu jego użytkowania. Osoba odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie stworzonej przez nas architektury musi przecież poznać wszystkie tajniki, wiedzieć, jak nią zarządzać.

Problemem, z którym najczęściej zgłaszają się firmy czy instytucje to nieodpowiednie dopasowanie sprzętu do wymagań prowadzonej działalności. Skutkiem tego są przeciążenia zasilaczy czy dysków, co z kolei uniemożliwia sprawną pracę. Bardzo często zdarza się również, że – mówiąc potocznie - „spalił się serwer”. Taka awaria wynikać może z braku odpowiedniego uziemienia, braku prawidłowej instalacji elektrycznej czy różnic prądowych. W takich przypadkach nie można jedynie wymienić uszkodzonego sprzętu – trzeba dobrze zdiagnozować problem, ustalić jego przyczynę, co pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości. Tu właśnie zaczyna się praca specjalistów. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że sprzęt niezbędny do prawidłowego funkcjonowania infrastruktury sieciowej jest dość drogi. Ile więc może kosztować uratowanie całego projektu IT? Ogólny koszt realizacji projektu uzależniony jest od wielu czynników, jednak z reguły nie wiąże się on ze stosunkowo dużymi nakładami finansowymi. Zaopatrując się u nas w sprzęt najlepszych producentów, Klienci mogą liczyć na bardzo dobre ceny. Dodatkowo, zupełnie za darmo otrzymują oni fachowe doradztwo i wsparcie merytoryczne.

Każdy projekt IT, w oparciu o który działa firma, powinien być bezpieczną inwestycją, dlatego też warto, by zajęli się nim profesjonaliści z dużym doświadczeniem i wiedzą.Do każdego zadania należy podejść indywidualnie, gdyż tylko wówczas można mieć pewność, że Klient będzie usatysfakcjonowany.

Postęp w dziedzinie nowoczesnych technologii następuje niezwykle szybko. Jeszcze kilkanaście lat temu standardem w firmach były maszyny do pisania czy przepastne archiwa wypełnione po brzegi papierowymi dokumentami. Dziś takie sytuacje należą już do rzadkości, gdyż role poczty, archiwum i bazy wiedzy przejęły komputery i Internet. W dobie powszechnej informatyzacji warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie i zadbać, by nasza infrastruktura sieciowa była sprawna i bezawaryjna.Michał Wojda
Na podstawie: 112it.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii