Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-02-18

ABB oświetla najjaśniejszy i najbardziej innowacyjny budynek w Abu Dhabi

ABB oświetla najjaśniejszy i najbardziej innowacyjny budynek w Abu Dhabi

Dzięki technologii ABB, każdy pobyt w hotelu Yas jest niezwykle komfortowym doznaniem. Oszałamiający budynek w oszałamiającym otoczeniu, stojący na styku morza i toru Formuły 1.

Swój oszałamiający wygląd hotel zawdzięcza 5 000 paneli wyposażonych w świecące diody (LED - light-emitting diode), tworzących, przypominającą pelerynę, powłokę z sieci, widoczną z dużej odległości. Hotel składa się z dwóch wież z 499 pokojami gościnnymi, w tym 73 apartamentów, dwóch prezydenckich. Zbudowany jest nad torem wyścigowym, na którym odbył się pierwszy na świecie trwający w dzień i w nocy wyścig Formuły 1 – Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix.

Wyjątkową atmosferę pokoje hotelowe zawdzięczają technologii ABB. Każdy wyposażony jest w zbudowany w technologii ABB i-bus®-KNX, inteligentny system sterowania, który przyczynia się do zwiększenia elastyczności, bezpieczeństwa, oszczędności i wygody użytkowników budynków mieszkalnych i biurowych. Specjalne sterowniki umożliwiają gościom wybór różnorodnych scenariuszy automatycznie ustawiających oświetlenie, żaluzje i klimatyzację.

Technologia pozwala gościom również na dokonanie oddzielnych nastaw poszczególnych elementów wyposażenia pokoju. Oświetlenie jest sterowane za pomocą tak zwanych włączników i ściemniaczy, żaluzje i zasłony mają napęd silnikowy, a klimatyzacja sterowana jest za pomocą specjalnego termostatu.

Apartamenty wyposażone są w panele dotykowe, przy użyciu których sterować można wszystkimi aplikacjami zainstalowanymi w pokojach hotelowych.

Technologia ABB zapewnia także wysoki stopień bezpieczeństwa. Pokoje dla gości o specjalnych wymaganiach są wyposażone w urządzenia z przyciskami bezpieczeństwa, które w sytuacji zagrożenia wywołują alarm dźwiękowy i powodują, że na hotelowej recepcji wyświetla się odpowiedni numer pokoju. Obsługa hotelowa jest zatem informowana o stanie zagrożenia, co zapewnia wszystkim gościom poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

A co jeszcze? Bezprzewodowy system sterowania dostępem do pokoi hotelowych został również sprzęgnięty z technologią ABB. Każdy czytnik kart znajdujący się na zewnątrz, za drzwiami pokoju, wyposażony jest w panel LED wyświetlający życzenia gościa, takie jak: “Nie przeszkadzać”, czy “Proszę o posprzątanie pokoju”. Przy czytniku znajduje się również przycisk dzwonka, którego dźwięk jest wyłączany, jeśli gość aktywuje na przykład opcję „Nie przeszkadzać”. System zarządzania pokojami hotelowymi oparty na standardzie KNX jest również sprzężony z recepcją.

Ponadto, hotel może koordynować pracę systemu z jednej lokalizacji, szybciej i łatwiej reagując na potrzeby gości.

„Światowy standard KNX umożliwia osiąganie dużych oszczędności energetycznych, większej elastyczności pracy i wysokiego poziomu komfortu. Taki system to również rozwiązania oszczędne, „ powiedział Hans-Georg Krabie z ABB. „Hotel Yas w Abu Dhabi to budynek robiący niesamowite wrażenie, nie tylko z powodu zapierającej dech w piersiach architektury, ale również przyszłościowej technologii, w której rozwiązania został wyposażony.”

Na podstawie: abb.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii