„TWIERDZA” 3/2006 2011-03-02

Pierwszy w Polsce Monitoring wizyjny, stadionu piłkarskiego Korona Kielce w technologii IP

Pierwszy w Polsce Monitoring wizyjny, stadionu piłkarskiego Korona Kielce w technologii IP

Podstawą monitoringu stadionu kieleckiego jest system transmisji sygnałów wizyjnych, fonicznych i telemetrycznych zrealizowany na bazie sieci Ethernet. Jej szkielet o topologii pierścienia ma przepustowość 1 Gb/s. Odporna na zakłócenia i przepięcia cyfrowa magistrala systemowa, wykonana na bazie łączy światłowodowych, umożliwiła rozproszenie punktów dystrybucji sygnałów, co w efekcie spowodowało skrócenie długości łączy transmisji sygnałów podatnych na wszelkiego rodzaju zakłócenia i dało dużą swobodę w konfigurowaniu systemu.

Do budowy struktury sieci GigabitEthernet wykorzystano przełączniki LAN firmy Westermo oferowane przez Tekniska Polska w wykonaniu przemysłowym, pracujące w 2. warstwie modelu OSI oraz posiadające funkcję natychmiastowej automatycznej rekonfiguracji w razie awarii oraz obsługę protokołu IGMP. Sygnały obiektowe z kamer oraz mikrofonów zbiegają się w trzech punktach dystrybucyjnych gdzie są zamieniane na postać cyfrową, a następnie nagrywane na rejestratorach sieciowych. Komunikację między punktami dystrybucyjnymi zapewniaświatłowodowa sieć komputerowa pracująca w standardzie GigabitEthernet.

"Urządzeniami aktywnymi w sieci są przełączniki Westermo Lynx 1400, oferowane przez dystrybutora Tekniska Polska.

Przełączniki te pracują na szkielecie światłowodowym (1GB) o topologii ringu z czterema lokalnymi punktami dystrybucyjnymi oraz pięcioma serwerami zapisu strumieni wideo z wykorzystaniem kompresji MPG2/25 kl/s. Dzięki zastosowanej opatentowanej przez Westermo technologii FRNT (Fast Re-configuration of Network Topology) w przełącznikach można w ultraszybki sposób rekonfigurować ewentualne uszkodzenia ringu. Czas rekonfiguracji - 20 ms."„TWIERDZA” 3/2006

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii