(tł. Sebastian Czarnecki) 2011-06-01

Roboty w produkcji słodyczy

Roboty w produkcji słodyczy

W ciągu ostatnich lat automatyczne roboty przemysłowe rozwijały się coraz mocniej i mocniej. Wymagania wysokiej jakości i wysokiej wydajności są coraz wyższe, dlatego też Mitsubishi Electric oferuje potężne, szybkie i precyzyjne roboty. Tym razem opisujemy roboty do obsługi... ciastek.

Firma Banini AD jest szybko rozwijającą się firmą, stając się jedną z wiodących firm w produkcji ciastek na Bałkanach. Zarząd postanowił zrobotyzować sekcję produkcyjną spółki w celu zwiększenia produkcji. Projekt systemu i wdrożenie zostały wykonane przez Słowacką firmę Ljubljana, która ma tradycję i doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań technologicznych, usług i urządzeń automatyki, sterowania i zarządzania systemami przemysłowymi. Aplikacja jest oparta na robotach SCARA produkcji Mithubishi, które obsługuja ładunki o masie do 10kg w zasięgu 850mm. Produkcja sprzed automatyzacji produkcji była zarządzana przez kombinacje liskiego poziomu automatyki i pracy ręcznej. Kierownik zakładu, Branko Malenčić, powiedział, że "po zrobotyzowaniu zakładu dzienna produkcja ciastek wzrosła z 12 do 22 ton. Jakość produktów jest o 20% wyższa i należy już do wyższej klasy jakości.

Rozwiązanie składa się dwóch komórek z robotami. W każdej komórce znajdują się 2 roboty Mitsubishi RH-10AH85 w pracy synchronicznej. Roboty odbiorają gotowe ciastka z linii dystrybucyjnej i umieszczają je w maszynie do pakowania. Roboty podnoszą ciastka za pomocą chwytaka próżniowego. Ciastka mają delikatną strukturę, dlatego też roboty musiały sprostać wymaganiom dużej delikatności przy zachowaniu wysokiej prędkości pracy. Kompletna instalacja obejmuje linię dystrybucyjną ciastek oraz dwie komórki robotów. Linia jest zautomatyzowana, za pomocą dwóch Mitsubishi sterowników programowalnych FX2N-80 MT ESS/UL. Projekt został zaprojektowany, opracowany i wdrożony przez inżynierów i ekspertów INEA.

Wdrożone rozwiązania technologiczne mogą być stosowane w różnych dziedzinach takich jak produkcja żywności, farmacji, przemysł samochodowy, chemiczny, elektroniczny oraz inne.(tł. Sebastian Czarnecki)
Na podstawie: mag.mee.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii