Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-07-29

Supernowość w rodzinie sterowników do pomp

Supernowość w rodzinie sterowników do pomp

Najnowszy model sterownika do pomp – AURATON 1106 Sensor, właśnie pojawił się na rynku! Ten niewielkich rozmiarów, ale niezwykle inteligentny i nowoczesny, oparty na technologii mikroprocesorowej, regulator skutecznie pokieruje pracą każdej pompy centralnego ogrzewania.

AURATON 1106 Sensor to unowocześniona i wzbogacona o dodatkowe funkcje, nowa wersja dotychczasowego sterownika AURATON 1105 Plus. Podobnie, jak poprzednik – AURATON 1106 Sensor został stworzony po to, by automatycznie załączać i wyłączać pompę obiegową w zależności od temperatury. Komunikując się za pomocą przewodu z pompą, sterownik wymusza obieg wody w instalacji centralnego ogrzewania z kotłem węglowym lub gazowym (niewyposażonym w układ sterujący pompą). AURATON 1106 Sensor zapobiega „poceniu” się kotła, może sygnalizować pracę pompy (diody LED), a dzięki funkcji GUARD również zapobiegać procesowi zatarcia jej wirnika w momencie, gdy nie jest używana przez dłuższy czas. To, co wyróżnia najnowszy produkt z rodziny AURATON, to przede wszystkim nowy design i estetyka, a także ulepszone parametry urządzenia, m.in. zwiększona żywotność przekaźnika oraz wysoka odporność na zakłócenia.

Instalacja sterownika do pomp AURATON 1106 Sensor to inwestycja na lata, która się opłaca. Urządzenie w znacznym stopniu bowiem przyczynia się do oszczędności energii, zmniejszenia kosztów za ogrzewanie, a przede wszystkim poprawy komfortu cieplnego w każdym domu i mieszkaniu.

Zakres sterowania temperatury - 25°C-55°C
Zakres pomiaru temperatury - 25°C-55°C
Histereza C.O. - 5°C
Maksymalny prąd obciążenia - ~6A
Zasilanie - ~230V 50Hz

Na podstawie: yasna.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii