Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2012-02-01

Turbina parowa w Czechowicach-Dziedzicach

Turbina parowa w Czechowicach-Dziedzicach

Siemens Sp. z o.o. - Branża Oil&Gas Sektora Energy przekazała do eksploatacji turbozespół parowy o mocy 735kWe dla RCEkoenergia w Czechowicach-Dziedzicach.

Siemens oddał do użytku nowoczesny turbozespół parowy o mocy znamionowej 735kWe. Kontrakt został zrealizowany w ciągu niespełna roku na zamówienie należącej do Grupy Lotos firmy RCEkoenergia w Czechowicach-Dziedzicach. Umowa obejmowała dostawę kompletnego turbozespołu z układami: olejowym, chłodzenia, sterowania i zasilania elektrycznego oraz nadzór nad montażem i uruchomienie. Jest to pierwszy turbozespół produkcji Siemensa  dostarczony w ramach kontraktu realizowanego „pod klucz”. Urządzenie o podobnej konstrukcji zostało zainstalowane w spalarni osadów pościekowych oczyszczalni ścieków MPWIK „Czajka” w Warszawie.

Turbozespół Siemensa dostarczony dla RCEkoenegia jest przykładem zastosowania nowoczesnej i niezawodnej technologii spółce dostarczającej energię w południowej Polsce. Zainteresowanie inwestycjami wspierającymi rozwój odnawialnych źródeł energii i wysokosprawnej kogeneracji jest coraz większe. Czynnikiem stymulującym rozwój tego typu instalacji staje się obrót żółtymi i zielonymi certyfikatami na krajowym rynku energii.

Na podstawie: siemens.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii