ABB.pl 2012-03-13

Producent czekolady korzysta z usługi serwisowej dla napędów ABB, aby zachować ciągłość produkcji

Producent czekolady korzysta z usługi serwisowej dla napędów ABB, aby zachować ciągłość produkcji

Włoski oddział szwajcarskiego producenta luksusowej czekolady Lindt & Sprüngli wyprodukował w minionym roku około 21 tysięcy ton gotowych wyrobów czekoladowych w swojej fabryce w północnych Włoszech stosując silniki i napędy ABB.

W fabryce 8 silników ABB, sterowanych przez 8 napędów ABB, uczestniczy nieprzerwanie w procesie mieszania i rafinacji, aby stworzyć luksusową czekoladę Lindt & Sprüngli.

W celu zapewnienia ciągłości produkcji, Lindt & Sprüngli podpisał roczny kontrakt na usługi konserwacyjne i naprawcze oraz szybki serwis na wezwanie klienta dla wszystkich napędów ABB stosowanych podczas procesu produkcji w oddziale firmy we Włoszech.

„Oczekiwaliśmy bezpieczeństwa, zapewnianego przez najlepsze na rynku wsparcie techniczne dla napędów” – powiedział Andrea Boggio, menedżer ds. napraw i konserwacji urządzeń w fabryce Lindt & Sprüngli. „Mimo że w przeszłości nie mieliśmy żadnych awarii, to jednak okazuje się, że bezcenne w naszym biznesie jest zapewnienie planu rzetelnego serwisu urządzeń w fabryce. To jest właśnie to, co oferuje nam umowa z ABB na opiekę serwisową napędów, czyli bezpieczeństwo, niezawodność oraz efektywność”.

Napędy i silniki są szczególnie ważne podczas procesu konszowania. Po tym, jak czekolada zostanie poddana rafinacji, aby zmniejszyć rozmiary cząstek do grubości mniej niż 16 mikronów, specjalne mieszalniki, zwane konchami w sposób ciągły wyrabiają czekoladę. Ten proces pomaga stworzyć konkretne smaki, jak również wyeliminować niepożądane składniki, takie jak kwas octowy.

Podczas jednej fazy procesu konszowania, cząstki czekolady pokryte są tłuszczem kakaowym. Na tym etapie silniki ABB muszą pracować ze zwiększoną mocą i ze stałą prędkością, dokładnie tak, jak przewiduje to receptura. To właśnie napędy dostosowują prędkość silników odpowiednio do wymagań.

Dla Lindt & Sprüngli, umowa z ABB na opiekę serwisową napędów oznacza wsparcie techniczne, przeglądy prewencyjne, naprawy oraz dostęp do specjalistów serwisowych u klienta w ciągu 48 godzin. W ramach kontraktu ceny materiałów, robocizny oraz koszty podróży będą na stałym poziomie.

Konchy w zakładzie produkcyjnym Lindta napędzane są przez silniki i napędy ABB
„Proces wytwarzania czekolady Lindta jest istotny dla działalności firmy” – powiedział Boggio. „Każdy okres przestoju źle wpłynie na produkcję, która odbywa się na trzech zmianach. Głównym celem ekipy serwisującej Lindta jest zmniejszenie ryzyka niespodziewanych awarii i zawieszenia produkcji”.

Lindt & Sprüngli podpisał kontrakt niedługo po tym, jak ABB rozpoczęła sprzedaż swojej usługi serwisowej we Włoszech. Lindt planuje przedłużyć umowę i kontynuować współpracę z ABB.

„Wiele lat temu Lindt rozpoczął dalekosiężny program przeglądów dla silników, przekładni i łożysk” – powiedział Boggio. „Umowa z ABB na opiekę serwisową napędów to dalsza gwarancja efektywnego działania całego systemu. Z pewnością będziemy nadal pracować z ABB w przyszłości”.

To nie pierwszy raz, gdy zakład produkcyjny Lindt & Sprüngli opiera proces wytwarzania czekolady o urządzenia ABB. W zakładach Lindta w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych można znaleźć silniki, napędy i roboty, które pracują niestrudzenie przy produkcji słodyczy.ABB.pl
Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii