Strona Główna > Baza wiedzy > Lista Materiałów

Baza wiedzy - lista materiałów

Schneider Electric wspiera program Solar Decathlon na całym świecie

Schneider Electric wspiera program Solar Decathlon na całym świecie

Monday PR

Schneider Electric, globalny specjalista w dziedzinie zarządzania energią, po raz kolejny udzielił wsparcia inicjatywie Solar Decathlon, zostając sponsorem amerykańskiej i chińskiej edycji tej wielokrotnie nagradzanej imprezy. Solar Decathlon to program stworzony przez Departament Energii USA polegający na zaangażowaniu studentów uczelni wyższych w dwuletnie prace na własnymi projektami wydajnych energetycznie, zasilanych energią słoneczną domów mieszkalnych. Domy zostają wybudowane w ciągu dziesięciu dni, tworząc otwartą dla publiczności wioskę, a następnie biorą udział w 10 konkursach.

Strategia zarządzania fizyczną infrastrukturą sieciową o znaczeniu krytycznym (cz. 1)

Strategia zarządzania fizyczną infrastrukturą sieciową o znaczeniu krytycznym (cz. 1)

APC

Wybierając rozwiązanie do zarządzania fizyczną infrastrukturą sieci informatycznych, należy uwzględnić zarządzanie pojedynczymi urządzeniami w celu zapewnienia widoczności wielu punktów danych wymaganych do niezawodnego działania kluczowej dla sieci infrastruktury fizycznej. Optymalny sposób to rozwiązania do zarządzania elementami, ponieważ pozwalają one zarządzać poszczególnymi typami urządzeń i dają możliwość asymilacji oraz, co ważniejsze, ułatwiają zarządzanie dużą ilością danych wymaganych do zapewnienia dostępności sieci.

Schneider Electric na XXII Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdrój Inteligentne miasta – mit czy rzeczywistość?

Schneider Electric na XXII Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdrój Inteligentne miasta – mit czy rzeczywistość?

Anna Szymczyk, Aneta Kowalczyk

W dniach 4-6 września 2012 roku firma Schneider Electric, specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, wzięła udział w XXII Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdrój. Przedstawiciele firmy, politycy, ekonomiści i czołowi działacze społeczni dyskutowali o aktualnych problemach gospodarczych świata. Podczas Forum Schneider Electric zaprosił międzynarodowych ekspertów m.in. do dyskusji w debacie „Inteligentne miasta – mit czy rzeczywistość?”.

Wibroizolatory GN 148

Wibroizolatory GN 148

Filip Granowski

W ofercie Elesa+Ganter Polska są już dostępne najnowsze wibroizolatory firmy Ganter. Nowy produkt ma oznaczenie GN 148 i jest przeznaczony do antywibracyjnego posada wiania na podłożu ciężkich maszyn i urządzeń. Ten nowoczesny, standardowy element może przenieść obciążenia osiowe F1 do wartości 19000 N, przy jednoczesnym obciążeniu promieniowym F2 do 22500 N.

Pomorskie Gazele grają

Pomorskie Gazele grają

Marta Bellon

Gazele Biznesu z woj. pomorskiego test z przedsiębiorczości zdały na piątkę. Są optymistami, ale przygotowują się na gorsze czasy w gospodarce. W tegorocznej edycji rankingu Gazele Biznesu 2011 tytuł ten — przyznawany najbardziej dynamicznym małym i średnim firmom — otrzymało 272 przedsiębiorców. To nieco lepszy wynik niż w poprzedniej edycji, kiedy nagrody powędrowały do 248 firm.

Najważniejsze wymagania dotyczące systemów szaf w centrach przetwarzania danych nowej generacji

Najważniejsze wymagania dotyczące systemów szaf w centrach przetwarzania danych nowej generacji

APC

Pod koniec lat 70. firmy zaczęły instalować komputery w obudowach mających postać szaf przemysłowych; jednak brak zgodności między urządzeniami pochodzącymi od różnych dostawców znacznie utrudniał instalację. W 1984 roku komisja IEC (International Electrotechnical Commission) wydała normę IEC 297-3 określającą wymiary fizyczne szaf 482,6 mm (19 inch). Inne normy, takie jako EIA 310 (wydana przez stowarzyszenie Electronic Industries Alliance), stanowiły kolejne kroki na drodze do standaryzacji montażu sprzętu telekomunikacyjnego i komputerowego w szafach. Mimo wydania tych norm dynamiczne zmiany w branży komputerowej oraz naturalna zbieżność jej rozwoju z postępami w branży telekomunikacyjnej stały się przyczyną problemów, za którymi standaryzacja nie mogła nadążyć. W niniejszym dokumencie zastosowano metodę systematycznej identyfikacji i klasyfikacji problemów użytkowników, która pozwoliła na dogłębną analizę natury i cech systemów szaf w newralgicznych instalacjach następnej generacji.

Najważniejsze wymagania dotyczące systemów szaf w centrach przetwarzania danych nowej generacji

Najważniejsze wymagania dotyczące systemów szaf w centrach przetwarzania danych nowej generacji


Pod koniec lat 70. firmy zaczęły instalować komputery w obudowach mających postać szaf przemysłowych; jednak brak zgodności między urządzeniami pochodzącymi od różnych dostawców znacznie utrudniał instalację. W 1984 roku komisja IEC (International Electrotechnical Commission) wydała normę IEC 297-3 określającą wymiary fizyczne szaf 482,6 mm (19 inch). Inne normy, takie jako EIA 310 (wydana przez stowarzyszenie Electronic Industries Alliance), stanowiły kolejne kroki na drodze do standaryzacji montażu sprzętu telekomunikacyjnego i komputerowego w szafach. Mimo wydania tych norm dynamiczne zmiany w branży komputerowej oraz naturalna zbieżność jej rozwoju z postępami w branży telekomunikacyjnej stały się przyczyną problemów, za którymi standaryzacja nie mogła nadążyć. W niniejszym dokumencie zastosowano metodę systematycznej identyfikacji i klasyfikacji problemów użytkowników, która pozwoliła na dogłębną analizę natury i cech systemów szaf w newralgicznych instalacjach następnej generacji. Skoncentrowano się tutaj na problemach związanych z montażem urządzeń telekomunikacyjnych i komputerowych w szafach współczesnych centrów przetwarzania danych.

Dynamiczne wahania mocy w centrach przetwarzania danych

Jim Spitaels

Centra przetwarzania danych pobierają całkowitą moc elektryczną, która jest sumą mocy zużywanej przez zainstalowane urządzenia komputerowe. Dawniej zużycie mocy przez te urządzenia utrzymywało się na mniej więcej stałym poziomie i zależało tylko nieznacznie od obciążania obliczeniowego lub trybu pracy. Wraz z komputerami przenośnymi pojawiło się wymaganie zarządzania mocą pobieraną przez procesor w celu wydłużenia czasu pracy akumulatorów. Technologia zarządzania zasilaniem umożliwiła obniżenie poboru mocy procesorów komputerów przenośnych nawet o 90% przy niskim obciążeniu. Wraz z osiągnięciem przez tę technologię odpowiedniego stopnia rozwoju zaczęto wprowadzać ją w serwerach. W rezultacie nowo konstruowane serwery mogą charakteryzować się poborem mocy o znacznych wahaniach zależnych od obciążenia pracą w czasie.

Inteligentne instalacje krok po kroku

Inteligentne instalacje krok po kroku


Co należy zrobić, aby zamontować w domu czy firmie system inteligentnych instalacji? Do kogo należy się zwrócić, jakie dokumenty uzyskać, jak przygotować instalację elektryczną pod standard II, a w końcu – czy to koszt, który ma szansę się zwrócić?

Wykorzystywanie chmur komputerów

Wykorzystywanie chmur komputerów

Lucas Mearian, tł. Sebastian Czarnecki

57% Administratorów centrów danych planuje wykorzystanie chmur komputerowych. W pierwszej kolejności zamierza wykorzystać je do e-maili,  następnie dla aplikacji biurowych i finalnie również do archiwizacji i tworzenia kopii zapasowych. Tak wynika z sondażu opublikowanym na początku kwietnia w Santa Clara w Kaliforni.

Więcej energii ze Schneider Electric

Więcej energii ze Schneider Electric


Zapraszamy do udziału w promocji wybranych produktów firmy. Promocja „Więcej energii ze Schneider Electric” w punktach sprzedaży Dystrybutorów Schneider Electric obejmuje produkty: serie łączników i gniazd, Multi9/Domae; TeSys K i D; GZ1 i GV; Harmony: XB4, XB5, XB7, XALD i XALK; XCKP, XCKD, XCKN;

Jakie wyzwania stoją przed branżą IT w 2011 r.?

Jakie wyzwania stoją przed branżą IT w 2011 r.?

APC

Przegląd najnowszych analiz eksperckich branży IT ujawnia, że kwestie wdrażania strategii zielonego IT i zarządzania energią pozostaną priorytetowymi zagadnieniami branży w 2011 r. Co stanowi podstawę takiej prognozy? Zużycie energii przez centra danych i jej koszty. W konsekwencji, współczesne firmy uznają IT za najbardziej istotny element strategii biznesowej i szczegółowo badają powiązania pomiędzy zarządzaniem ryzykiem, kosztami i funkcjonowaniem centrum danych. Posłuchajmy, co mają do powiedzenia analitycy branżowi…

Określanie całkowitego kosztu posiadania infrastruktury centrum obliczeniowego i serwerowni

Określanie całkowitego kosztu posiadania infrastruktury centrum obliczeniowego i serwerowni


Oszacowanie całkowitego kosztu posiadania (TCO, ang. Total Cost of Ownership) infrastruktury fizycznej serwerowni i centrów obliczeniowych jest niezbędne podczas analizy zwrotu z inwestycji oraz w innych procesach decyzyjnych. Ponadto ustalenie głównych czynników kosztotwórczych wpływających na TCO pozwala określić obszary, w których możliwe jest lepsze kontrolowanie kosztów. Dla wielu użytkowników zaskakujący jest fakt, że całkowity koszt posiadania infrastruktury fizycznej może być porównywalny lub większy niż całkowity koszt posiadania obsługiwanego przez tę infrastrukturę sprzętu informatycznego.

Chińskie miasto - serwerowania

Chińskie miasto - serwerowania


Chiny nie powstrzymują się ostatnio przed wcielaniem w życie nawet najbardziej szalonych pomysłów. Tak jest i tym razem – planują oni bowiem stworzenie gigantycznego data center rozmiarów niewielkiego miasta.

Ulepszona architektura centrów danych o wysokiej sprawności i gęstości (Część 4 - ostatnia)

Ulepszona architektura centrów danych o wysokiej sprawności i gęstości (Część 4 - ostatnia)

Neil Rasmussen

Większość centrów danych nie wykorzystuje całej mocy, chłodzenia i objętości szaf. Podstawowym objawem w takiej sytuacji jest niska średnia gęstość mocy roboczej centrów danych. Gęstość mocy nowoczesnych urządzeń komputerowych wynosi od 5 do 20 kW na szafę, natomiast w przypadku tradycyjnych centrów danych średnia gęstość mocy wynosi 3 kW na szafę lub nawet mniej.

Ulepszona architektura centrów danych o wysokiej sprawności i gęstości (Część 3)

Ulepszona architektura centrów danych o wysokiej sprawności i gęstości (Część 3)

Neil Rasmussen

Sprawność centrum danych zależy od obciążenia generowanego przez urządzenia komputerowe. Przy mniejszych obciążeniach sprawność zawsze ulega obniżeniu i równa się zero przy braku obciążenia. Kształt tej krzywej jest podobny dla wszystkich centrów danych. Zapraszamy do 3 części artykułu

Ulepszona architektura centrów danych o wysokiej sprawności i gęstości (Część 2)

Ulepszona architektura centrów danych o wysokiej sprawności i gęstości (Część 2)

Neil Rasmussen

Zapraszamy do drugiej części artykułu.

Ulepszona architektura centrów danych o wysokiej sprawności i gęstości (Część 1)

Ulepszona architektura centrów danych o wysokiej sprawności i gęstości (Część 1)

Neil Rasmussen

Infrastruktura zasilania i chłodzenia centrów danych na całym świecie generuje straty energii elektrycznej rzędu 60 000 000 megawatogodzin rocznie. Jest porcja energii, która nie wykonuje użytecznej pracy związanej z zasilaniem sprzętu. Stanowi to olbrzymie obciążenie finansowe dla branży oraz poważny problem z zakresu publicznej polityki ochrony środowiska. W tym dokumencie opisano podstawy nowej, dostępnej na rynku architektury, której wdrożenie zapewnia zwiększenie sprawności energetycznej centrów danych.

APC by Schneider Electric dla Polpharmy

APC by Schneider Electric dla Polpharmy


Polpharma zdecydowała się na budowę Data Center w oparciu o system InfraStruxure firmy APC by Schneider Electric. Wdrożona w nowym Data Center firmy Polpharma konfiguracja składa się z systemu 26 szaf serwerowych, listew zasilających, rzędowego systemu klimatyzacji APC InRow SC, systemu zasilania obejmującego centralne UPSy APC Symmetra PX 160kW i PX 48kW oraz skalowalnego systemu monitorowania InfraStruxure Central. 

We wrześniu b.r. Firma APC by Schneider Electric zakończyła proces wdrażania infrastruktury fizycznej o znaczeniu krytycznym do nowego centrum danych firmy Polpharma. Polpharma SA należy do ścisłego grona liderów branży farmaceutycznej w Polsce i jest obecnie największym polskim producentem leków generycznych oraz substancji farmaceutycznych. Produkuje szeroką gamę leków wydawanych na receptę i stosowanych w lecznictwie zamkniętym. Siłą Polpharmy jest połączenie wieloletniego doświadczenia z nowoczesnymi technologiami i najwyższymi standardami zarządzania. Ze względu na dynamiczny rozwój Firmy zarząd podjął decyzję o budowie nowego Data Centre w swojej głównej siedzibie w Starogardzie Gdańskim. Jak każda firma tej wielkości, a Polpharma zatrudnia około 2800 osób, przedsiębiorstwo produkuje, gromadzi i przetwarza dużą ilość danych, do których stały, niezakłócony dostęp jest sprawą kluczową. Zaprojektowane od podstaw nowoczesne Data Center pozwala na bezpieczne ich przetwarzanie i przechowywanie.

Inteligentny Dom: Kontrola załączenia obwodu w systemie Nexo.

Inteligentny Dom: Kontrola załączenia obwodu w systemie Nexo.

Paweł Irek Nexwell Engineering
Inżynierowie wrocławskiej firmy Nexwell Engineering opracowali kolejną innowacyjną funkcjonalność nie mającą odpowiednika w innych systemach inteligentnych domów.

Stopnie szczelności IP - nie daj się zwięść numerom

Stopnie szczelności IP - nie daj się zwięść numerom

(tł. Sebastian Czarnecki)
Według firmy Schneider Electric brak należytego zrozumienia i oceny szczelności IP prowadzi do niewłaściwego określania kategori wymaganej dla konkretnych obudów. Schneider Electric zaleca również ostrożność, jako że niektóre kategorie IP nie mają większego znaczenia i nie są faktycznie związane z ich planowaną użytecznością.

Przełącznik na odcisk palca

Przełącznik na odcisk palca


Przełącznik biometryczny jest zapowiadany jako pierwszy przemysłowy przełącznik używający jako identyfikatora struktury linii papilarnych. Umożliwia on przyznanie pracownikom dostępu do oznaczonych sektorów w zakładzie i wybranych funkcji urządzeń.