HMS Industrial Networks 2021-03-10

Nowa bramka Intesis ułatwia komunikację pomiędzy protokołami EtherNet / IP i BACnet

Nowa bramka Intesis ułatwia komunikację pomiędzy protokołami EtherNet / IP i BACnet

Nowa bramka Intesis ułatwia komunikację pomiędzy protokołami EtherNet / IP i BACnet. Firma HMS Networks przedstawia nowy translator protokołów Intesis™, który integruje systemy zarządzania budynkami oparte na EtherNet / IP i BACnet IP / MSTP. Unikatowa konstrukcja ułatwia przenoszenie danych z sieci przemysłowych do systemów zarządzania budynkami(BMS).

Hale fabryczne i budynki podłączone do sieci. Wiele procesów w zakładach przemysłowych zależy od odpowiedniego monitorowania i kontroli budynku, w którym zainstalowane jest wyposażenie fabryczne. Na przykład w celu zapewnienia korzystnych warunków produkcji i pracy kontroluje się temperaturę, wilgotność i jakość powietrza. W ten sam sposób można dostosować oświetlenie budynku do godzin pracy, aby zmniejszyć straty energii lub poprawić zarządzanie sytuacjami awaryjnymi. Próbując połączyć ze sobą tego typu instalacje fabryczne i budynkowe, integratorzy systemów często natrafiają na problemy, ponieważ nie wszystkie systemy komunikują się przy użyciu tego samego protokołu. BACnet jest najczęściej używany w aplikacjach automatyki budynkowej, takich jak HVAC (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja), sterowanie oświetleniem i kontrola dostępu, podczas gdy EtherNet / IP jest wykorzystywany w sterownikach PLC i sieciach automatyki przemysłowej. Nowa bramka Intesis umożliwia komunikację pomiędzy protokołami EtherNet/IP a BACnet. Dzięki nowemu translatorowi protokołów Intesis firmy HMS Networks integratorzy systemów mogą z łatwością włączyć do dowolnego systemu BACnet BMS różnorodne sterowniki PLC oparte na Ethernet / IP (takie jak modele Rockwell™ Allen-Bradley™). Bramka oferuje dwukierunkową komunikację między sterownikami PLC EtherNet / IP i sterownikami BACnet. Dzięki przepustowości do 1200 punktów danych bramka wyposażona w niezależne porty Ethernet działa z jednej strony jako serwer/slave BACnet IP / MSTP, a z drugiej jako adapter EtherNet / IP . Bramka posiada certyfikat BTL dla BACnet i posiada znak UL, co gwarantuje najwyższe standardy komunikacji i jakości. Została również wstępnie certyfikowana przez ODVA dzięki wbudowanemu modułowi Anybus® CompactCom™. Łatwy proces konfiguracji i integracji za pomocą narzędzia Intesis MAPS Darmowe narzędzie konfiguracyjne Intesis MAPS dla wszystkich translatorów protokołów Intesis oferuje integratorom systemów bardzo intuicyjny proces konfiguracji. Dzięki temu rozwiązaniu integratorzy mają zapewnioną pomoc przy swoich projektach w postaci cennych plików EDE do integracji BACnet oraz plików EDS i raportów konfiguracji wykorzystywanych w narzędziach konfiguracyjnych EtherNet / IP PLC, takich jak Rockwell's Studio 5000.

Opracowane przez HMS Networks rozwiązania Anybus CompactCom i Intesis BACnet. Rozszerzając nową rodzinę translatorów protokołów Intesis typu Factory-to-Building, bramka EtherNet / IP - BACnet jest kolejnym przykładem łączenia technologii przez firmę HMS, który zapewnia korzyści dlaużytkowników. Bramka wykorzystuje do komunikacji z systemami przemysłowymi i BMS technologie komunikacyjne Anybus CompactCom i Intesis - cieszące się zaufaniem klientów rozwiązania, sprawdzone w milionach instalacji na całym świecie.

Więcej informacji na stronie www.intesis.com

HMS Industrial Networks

HMS Industrial Networks jest czołowym dostawcą produktów dla systemów komunikacji przemysłowej, w tym zdalnego zarządzania. Firma rozwija i produkuje rozwiązania zapewniające łączność urządzeń i systemów automatyki z sieciami przemysłowymi. Są one oferowane pod markami Netbiter, Anybus i IXXAT. Projektowanie i produkcja odbywają się w siedzibie firmy w Halmstad w Szwecji i w Ravensburg w Niemczech. Lokalne biura sprzedaży i wsparcia technicznego znajdują się w Chinach, Danii, Francji, Niemczech, Indiach, we Włoszech, w Japonii, Wielkiej Brytanii i USA. HMS zatrudnia ponad 350 osób i odnotował sprzedaż w wysokości 57 mln euro w 2013 roku. Firma jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie.

HMS Industrial Networks GmbH

Emmy-Noether-Str. 17

76131 Karlsruhe

Znajdź lokalnego dystrybutora Intesis:

https://www.intesis.com/contact/find-distributor

- -

Telefon: +49 (0) 721 989 777 - 000

Faks: .

info@hms-networks.de

HMS Industrial Networks

Stationsgatan 37, Box 4126

300 04 Halmstad, Sweden

Press Contact:

Thomas Carlsson

Telefon: +46 (0) 35 17 29 00

thc@hms.se

www.hms-networks.comHMS Industrial Networks
Na podstawie: www.hms-networks.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii