tbelenkova@pl.pepperl-fuchs.com 2022-05-17

Obszary instalacji procesowych z Ethernetem

 


Pepperl+Fuchs prezentuje pierwszy switch z obsługą Ethernet Advanced Physical Layer
 


Komunikacja ethernetowa w zakładach przetwórczych

Ethernet-APL będzie wyglądał znajomo dla użytkowników w przemyśle przetwórczym. Łączy w sobie dwie dobrze znane technologie: Ethernet do bezproblemowej, równoległej komunikacji oraz dwuprzewodowy kabel zapewniający ochronę przeciwwybuchową w obrębie zakładu. Ethernet-APL umożliwia zatem cyfryzację oprzyrządowania.

Ethernet-APL ulepsza komunikację sieciową w tym specjalnym środowisku. Standaryzacja Ethernetu na bazie kabla dwużyłowego, wspierana przez dwunastu znanych dostawców, umożliwia stosowanie długich kabli komunikacyjnych z równoczesną transmisją zasilania oraz zapewnia samoistne bezpieczeństwo w strefach zagrożonych wybuchem. Ethernet-APL eliminuje bariery w przepływie danych, upraszcza projekty oraz pozwala na szybsze uruchamianie instalacji, utrzymanie ich sprawności i lepsze zarządzanie ryzykiem.

Po zakończeniu standaryzacji, technologia jest dostępna zarówno dla dostawców, jak i użytkowników. Współpraca zaowocowała również w zakresie testów zgodności, którym poddawani są producenci. Zapewnia to interoperacyjność i wysoki poziom niezawodności. Dostępne są już pierwsze komponenty infrastruktury, takie jak switch Ethernet-APL. Jest to switch do montażu na szynie DIN, mogący pracować w strefie 2. Połączenia urządzeń obiektowych mogą mieć długość do 200 m i są samoistnie bezpieczne dla obszarów Zone 2 (Ex ic). FieldConnex zapewnia niezawodną komunikację cyfrową w obszarach zakładów przetwórczych oraz jest objęty najwyższej klasy wsparciem technicznym ekspertów z firmy Pepperl+Fuchs.


Pierwszy switch FieldConnex dla Ethernet-APL
 


O firmie Pepperl+Fuchs
Firma Pepperl+Fuchs, zatrudniająca 6300 pracowników na całym świecie, odnotowała sprzedaż w wysokości 715 mln euro w 2019 r. Jest jedną z czołowych firm w dziedzinie technologii czujników przemysłowych i ochrony przeciwwybuchowej. Siedziba w Mannheim w Niemczech stanowi podstawę technicznej wiedzy firmy, w której inżynierowie i specjaliści badają i rozwijają najnowsze technologie i produkty. Firma Pepperl+Fuchs, założona w 1945 roku jako mała firma rodzinna, jest obecnie reprezentowana na wszystkich kontynentach przez ponad 40 oddziałów. Nasza globalna obecność zapewnia to, co najlepsze z obu światów: najwyższe standardy techniczne oraz wydajne i dochodowe zakłady produkcyjne. Firma Pepperl+Fuchs stała się partnerem dla użytkowników technologii automatyzacji na całym świecie i oferuje najbardziej wszechstronne portfolio wypróbowanych i przetestowanych komponentów spełniających wymagania automatyzacji produkcji i automatyzacji procesów.

 


Pepperl+Fuchs Sp. z.o.o.
Al. Krakowska 131
02-180 WARSCHAU
Poland
SALES DEPARTMENT
Phone : +48 22 3988 125
Fax : +48 22 8866 127
tbelenkova@pl.pepperl-fuchs.comtbelenkova@pl.pepperl-fuchs.com
Na podstawie: www.pepperl-fuchs.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii