Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2019-02-12

Roboty zaczynające rozumieć ludzi

Roboty zaczynające rozumieć ludzi

Nowa technologia umożliwia intuicyjną komunikację między ludźmi i maszynami, a duże roboty przemysłowe rozpoznają gesty, twarze i postawy, dzięki czemu współpraca staje się bezpieczniejsza.

Roboty zaczynające rozumieć ludzi. Mimo że ciężkie roboty mogą już działać razem z ich ludzkimi współpracownikami bez ogrodzenia ochronnego, bezpośrednia interakcja do tej pory nie miała miejsca. Środki ostrożności nakazują, aby robot zamarzł, gdy tylko człowiek postawi stopę w obszernej strefie bezpieczeństwa. Instytut Fraunhofera ds. Obrabiarek i Technologii Formowania IWU opracował niespotykany dotąd sposób, aby praca zespołowa między człowiekiem a maszyną była bezpieczniejsza i bardziej wydajna, co przyniosło korzyści w całym procesie produkcyjnym.
Ta współpraca jest podobna do tej w hali produkcyjnej: Robot rozpoznaje ludzkie gesty, twarze i postawy, gdy dana osoba wchodzi do swojej strefy roboczej. Dane te służą bezpieczeństwu pracy zespołowej i kontroli robota. Człowiek po prostu gestykuluje dłońmi i rękami, aby instruować robota do wykonania zadania, dzięki czemu robot jest w stanie interpretować nawet złożone ruchy. "Nasza technologia zapewnia kontrolę gestów w zastosowaniach przemysłowych. Do tej pory był używany głównie w grach, na przykład na konsolach "- wyjaśnia dr Mohamad Bdiwi z Fraunhofer IWU. Ta interakcja człowiek-robot pochodzi z inteligentnych algorytmów i kamer 3D, które zapewniają robotowi siłę wzroku.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii