Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2014-01-30

Schneider Electric zaprosił do Niemiec na niezwyky event „The Next Generation” MachineStruxure!

Schneider Electric zaprosił do Niemiec na niezwyky event „The Next Generation” MachineStruxure!

Premiera nowej gamy sterowników Modicon podczas „The Next Generation” odbyła się w Marktheidenfeld w Niemczech.

Przedstawiciele Machine Solutions zaprezentowali pakiet innowacyjnych produktów dla rozwiązania MachineStruxure klientom zaproszonym z 16 krajów z całej Europy, Rosji, Indii czy Chin. W wydarzeniu wzięło także udział 18 gości z Polski.

Schneider Electric zdobywa coraz mocniejszą pozycję jako partner dla firm, zajmujących się produkcją maszyn dla wielu sektorów. Dystrybutorzy wciąż jednak pozostają ważnym kanałem sprzedażowym dla wielu produktów z pakietu „The Next Generation”. Nowa oferta dotyczy przede wszystkim rozwiązania Modicon M221, a także wielu nowych produktów, wchodzących w skład oferty Lexium.

Między 25 a 27 listopada, w sumie prawie 250 osób odwiedziło Zenith/Marktheidenfeld należący do Schneider Electric Machine Solutions. Goście podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w jednej z dwóch, dwudniowych serii wydarzeń, na które składały się: dzień informacyjny w kompleksie Marktheidenfeld, spotkania plenarne, warsztaty dla grup z różnych krajów, spotkania na Marketplace, a także jednodniowa wizyta na odbywających się równolegle w Norymberdze targach automatyki, na których prezentowano rozwiązania SPS, IPC i napędy.

Goście zostali powitani przez Dr Elie Belbel, Senior Vice-President Schneider Electgric Machine Solutions. Później odbyły się sesje plenarne, na których przedstawiciele Schneider Electric objaśniali strategię firmy i prezentowali produkty „The NEXT generation”. Wszystkie wydarzenia były symultanicznie tłumaczone na sześć języków, m.in. rosyjski i chiński. Po sesjach plenarnych odbyły się warsztaty, podczas których dyskutowano z gośćmi o ich potrzebach, sytuacji na rynkach oraz omawiano proponowane przez nich pomysły i koncepcje.

Podczas przerw pomiędzy sesjami plenarnymi i warsztatami, goście przebywający na Marketplace w głównej sali kompleksu i laboratorium, mieli okazję uzyskać dodatkowe informacje podczas indywidualnych rozmów. W trakcie wydarzenia zaprezentowano narzędzia sprzedażowe, a także przedstawiono dane techniczne produktów i aplikacji.

Głównym omawianym produktem był nowy sterownik Modicon M221, prezentowany jako możliwy następca kontrolera Twido, cieszącego się olbrzymią popularnością wśród firm zajmujących się dystrybucją. Klienci mogli już zapoznać się z możliwościami rozwiązania, materiałami promocyjnymi oraz pakietami startowymi.

Miłym zakończeniem wydarzeń w Marktheidenfeld była degustacja win towarzysząca kolacji w rezydencji w Wurzburgu. Zabytkowa piwnica, w której odbyło się spotkanie, jest jednym z najpiękniejszym obiektów tego typu w całych Niemczech.

Drugiego dnia goście przenieśli się do Norymbergi, gdzie odbywały się targi branży automatycznej, na których prezentowano rozwiązania SPS, IPC i napędy. W ostatnim okresie impreza ta stała się głównym wydarzeniem w branży nie tylko w Niemczech, ale także w całym regionie, zyskując coraz bardziej międzynarodowy charakter, dzięki wiodącej roli rynku niemieckiego w dziedzinie automatyki.

Goście chwalili wysoki poziom organizacji i dostęp do informacji oraz wykazali duże zainteresowanie produktami „The NEXT generation”. Prognozy na przyszły rok są zatem obiecujące. Doskonałe reakcje uczestników premiery dla dystrybutorów, stwarzają idealny grunt dla innych wydarzeń organizowaych przez Schneider Electric, w którym wezmą udział klienci z różnych branż międzynarodowego sektora inżynieryjno-maszynowego.

Na podstawie: www.schneider-electric.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii