Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2019-02-06

Stare baterie będą użyte do przechowywania energii słonecznej

Stare baterie będą użyte do przechowywania energii słonecznej

Volvo planuje recykling zużytych akumulatorów z autobusów elektrycznych. Umieszczone w instalacjach fotowoltaicznych, będą one magazynować energię słoneczną i dostarczać ją do sieci energetycznej w razie potrzeby.

Trend e-mobility tworzy nowy problem. Co zrobić ze wszystkimi starymi akumulatorami, które nadal działają, ale nie nadają się do jazdy ze względu na pogarszającą się wydajność? Szwedzka grupa motoryzacyjna Volvo bierze teraz udział w projekcie, w którym baterie autobusów na emeryturze mogą być używane w instalacji solarnej.
W szczególności projekt obejmuje nowy kompleks mieszkaniowy Viva należący do spółdzielni mieszkaniowej Riksbyggen w Göteborgu, która została zaprojektowana jako trwały projekt. W ramach planu zaopatrzenia w energię opracowanego we współpracy z dostawcą energii Göteborg Energi i Johanneberg Science Park energia z instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków mieszkalnych jest magazynowana przez akumulatory uprzednio zainstalowane w elektrycznych autobusach linii 55 w Göteborgu. W instalacjach zainstalowano 14 zużytych akumulatorów litowo-jonowych połączonych w celu utworzenia jednostki o pojemności 200 kWh. Są one przeznaczone do przechowywania nadmiaru energii elektrycznej z instalacji solarnej, tak aby można ją było udostępnić w godzinach szczytu lub nawet sprzedać. Baterie mogą również służyć do przechowywania energii elektrycznej z krajowej sieci energetycznej.

Na podstawie: www.hannovermesse.de

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii