DIGITIMES 2011-01-20

Axiomtek - zakaz eksportu produktów jako kara za nielegalny eksport

Axiomtek - zakaz eksportu produktów jako kara za nielegalny eksport

Tajwańska Izba Handlu Zagranicznego postanowiła zakazać firmie Axiomtek eksportu swoich produktów na okres 6 miesięcy. Kara wynika z naruszenia przez firmę przepisów dot. kontroli exportu towarów o znacznej wartości technicznej do Iranu w latach 2007-2008. Axiomtek postanowił odwołać sie od wymierzonej kary.

Axiomtek postanowił wdrożyć środki zaradcze, w skutek których dostawy obecnych produktów nie powinny zostać zakłócone. Firma postanowiła wysyłać niektóre swoje procesory i układy scalone do Iranu za posrednictwem trzeciego miejsca. Niestety i taka działalność jest zabroniona, a zatem nadal narusza przepisy.

Axiomtek podkreśla, że firma przygotowuje się do złożenia wniosku do ministerstwa o wizę na wywóz swoich produktów, zwłaszcza dlatego że posiada już zamówienia na swoje produkty i chce zapewnić stałe dostawy zgodnie z zamówieniami. W przypadku nowych zamówień Axiomtek zapewnia, że w okresie kary zapewni dostawy produktów innych firm aby nie odbiło się to w negatywny sposób dla Klientów jak i dla samej firmy.

Axiomtek wskazał również, że wielkość eksportu narusza przepisy jedynie w zakresie 0,7% całości przesyłek spółki od stycznia 2007 do maja 2008, natomiast kwota sprzedaży wyniosła tylko 0,2% przychodów spółki w tym okresie. Ponadto firma nie narusza ponownie przepisów po otrzymaniu zawiadomienia z minisetrstwa i ma nadzieję, że rząd zweryfikuje wielkość kary.

W odpowiedzi Izba Handlu Zagranicznego podkresla, że kara została ustalona w oparciu o stosowne zasady. Rząd otrzymał już od firmy odwołanie od decyzji i oczekuje się odpowiedzi pod koniec stycznia 2011.DIGITIMES

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii