(tł. Sebastian Czarnecki) 2011-01-25

Biznes przemysłowych półprzewodnikowych modułów zasilania jest w "gorącym" stanie.

Biznes przemysłowych półprzewodnikowych modułów zasilania jest w

LSI rozszerza linie produkcyjne, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. W tym roku miesięcznie planuje wyprodukować 100.000 sztuk, w przyszłym już 4 razy więcej. Do tego spodziewane jest rozszerzenie gamy produktów o produkty do nowoczesnych energetycznie domów.

LSI Industrial Systems (LSI) podjął krok w kierunku stania się ogólnym dostawcą przemysłowych półprzewodnikowych modułów mocy, podstawowych elementów związanych z oszczędnością i konwersją energii, poprzez maksymalizację mocy produkcyjnych tych elementów. Wobec rosnącego zapotrzebowania na półprzewodnikowe moduły mocy LSI zdecydowało się znacząco zwiększyć produkcję 100 tysięcy jednostek miesięcznie w tym roku, do 400 tysięcy w przyszłym roku. Firma ma nadzieję, że decyzja ta skutecznie wpłynie na konkurencyjność produkcji.

Funkcją półprzewodnikowych modułów mocy jest oszczędność energii poprzez konwersję i kontrolę energii dostarczanej do różnych urządzeń przemysłowych oraz pracy silników elektrycznych. Jest to kluczowy element kontroli zużycia energii, już powszechnie stosowany we wszystkich typach produktów wykorzystujących energię elektryczną , począwszy od gadżetów IT. W szczególności moduły te są niezbędne do zwiększania skuteczności funkcji falowników w odnawialnych źródłach energii, w tym energii słonecznej i wiatru, a także w jednostkach kontroli pojazdów elektrycznych. Rynek półprzewodnikowych modułów zasilania rośnie wykładniczo z roku na rok. Oficjel LSI mówi: "Poprzez uruchomienie nowych mocy produkcyjnych, będziemy mogli wzmocnić system masowej produkcji półprzewodnikowych modułów zasilania, i w pełni realizować nasze portfolio produktów w dziedzinie urządzeń półprzewodnikowych dla domu, wytwarzanych przez LS Power Semitech, które zostały ustalone wspólnie z Infineon z Niemiec". Dodał, że "rynek zakłada wzrost średnio o 8%, jednak LSI chce za wczasu przygotować się na wzrost swojej konkurencyjności". Inteligentne moduły zasilania są podstawowymi półprzewodnikami w przetwornicach, które są niezbędne przy tworzeniu inteligentnych sieci, w tym z energii słonecznej, energii wiatrowej, ogniw paliwowych i pojazdów elektycznych.

Półprzewodnikowe moduły mocy to zespoły, które skłądają sie z kilku chipów i są używane do konwersji mocy. Inteligentne półprzewodnikowe moduły mocy to także sterowniki IC oraz układy zabezpieczające do przetworników. Moduły stosowane są w podstawowych aplikacjach przemysłowych w tym w przetwornicach i np. spawarkach. W szczególności są one używane w odnawialnych urządzeniach energetyczanych, włączając w to słonecznych, wiatrowych i innych "zielonych" źródeł energii.(tł. Sebastian Czarnecki)
Na podstawie: lsis.biz

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii