Inteligentny sposób na kryzys

Sandra Żochowska 2013-03-05

Rachunki za media pochłaniają znaczną część domowego budżetu. Dlatego warto zainteresować się rozwiązaniami pozwalającymi nie tylko zmniejszyć ich wysokość, ale też racjonalnie zarządzać zużyciem energii.

Lżejsze, Szybsze, Mocniejsze: Faktyczne zalety siłowników Edbro serii CS

Lżejsze, Szybsze, Mocniejsze: Faktyczne zalety siłowników Edbro serii CS

Przemysław Radziwolski 2013-02-21

Od wielu lat seria CS hydraulicznych siłowników wywrotu Edbro, stosowana w zabudowach samochodów ciężarowych oraz naczepach, wyznacza standardy w zakresie redukcji wagi, szybkości pracy i ogólnej solidności. Nieustannie poszukujemy rozwiązań z producentami oraz użytkownikami pojazdów, które zwiększają efektywność każdego pojazdu. Nie dziwi więc, że seria CS jest jednym z najpopularniejszych siłowników na świecie. Ale jak na dojrzałym rynku zamierza Edbro utrzymać swoje siłowniki „Lżejsze, Szybsze, Mocniejsze”?

Automatyka domowa - Systemy sterowania

Magdalena Bryksa - Szymańczak 2013-02-21

Sterowniki w odróżnieniu od napędu są elementem widocznym dla użytkownika. W tym przypadku nabierają więc znaczenia takie aspekty jak estetyka i ergonomia użytkowania. W zależności od liczby osłon okiennych czy wielkości budynku stosowane są różne systemy sterowań.

Wielkie zbiory danych — ogromna szansa poprawy bezpieczeństwa IT

Joanna Dunin-Kęplicz 2013-02-13

RSA, dział zabezpieczeń firmy EMC, opublikował najnowszy raport dotyczący bezpieczeństwa, którego wyniki dowodzą, że wielkie zbiory danych będą bodźcem do największych zmian w branży zabezpieczeń, jak również staną się podstawą dla modeli zabezpieczeń opartych na inteligentnej analizie danych, charakteryzujących się większą skutecznością wykrywania ryzyka, kontekstowością i wydajnością. W obliczu takiej tendencji najwięksi specjaliści RSA przygotowali zestaw wytycznych, który pomoże przedsiębiorstwom przeprowadzić transformacje procesów przy użyciu wielkich zbiorów danych.

Polska wśród krajów o największej liczbie ataków phishingowych

Anna Szymańska 2013-02-04

RSA®, dział zabezpieczeń firmy EMC® Corporation, opublikował najnowszy raport „The year in Phishing”, przedstawiający informacje dotyczące ataków phishingowych w roku 2012. Według raportu RSA w 2012 odnotowano 445,004 ataków tego typu, co oznacza wzrost w wysokości 59% w porównaniu z rokiem 2011. W pierwszej dziesiątce krajów, w których wykryto najwięcej ataków phishingowych, na 8 miejscu, znalazła się Polska.

Inteligentny dom w kobiecym wydaniu

Inteligentny dom w kobiecym wydaniu

Sandra Żochowska 2013-01-29

Chciałabyś czasem, żeby ktoś zapanował nad domowym rozgardiaszem i odciążył cię przynajmniej w niektórych obowiązkach? Zaparzył ci rano kawę, podgrzał obiad, gdy wracasz z pracy czy podlał ogród? Myślisz, że potrzebujesz do tego armii pomocników? Nic bardziej mylnego. Dziś w wielu przypadkach wyręczają nas inteligentne technologie.

Dyrektorzy ds. bezpieczeństwa przedstawiają strategie działania na 2013 rok

Joanna Dunin-Kęplicz 2013-01-18

Z najnowszego raportu rady SBIC wynika, że rosnąca popularność wielkich zbiorów danych, technologii mobilnych, mediów społecznościowych i przetwarzania w chmurze powoduje pojawianie się znacznych luk w programach zabezpieczania informacji

Całe biuro w smartfonie

Całe biuro w smartfonie

LTM Communications 2012-12-28

Jak wyglądają biura XXI wieku? To nie tylko przeszklone biurowce, modny design i nowoczesne sprzęty elektroniczne, ale także technologie, które ułatwiają pracę, choć ich nie widać. Dlaczego warto zmienić siedzibę firmy w przestrzeń bardziej inteligentną?

Święta w wersji „smart”

Święta w wersji „smart”

Sandra Żochowska 2012-12-20

Dni tuż przed Wigilią większości z nas kojarzą się z dość nerwowymi przygotowaniami. Kupujemy ostatnie prezenty, dopracowujemy świąteczne menu, wysyłamy kartki i dekorujemy dom. By przetrwać tę świąteczną gorączkę coraz częściej wykorzystujemy inteligentne technologie.

Badanie EMC pokazuje, że firmy w Polsce koncentrują strategię rozwoju wokół IT

Joanna Dunin-Kęplicz 2012-12-11

Firma EMC opublikowała wyniki badania dotyczącego transformacji informatyki, które pokazują, że prawie 2/3 firm w Polsce wprowadza u siebie zmiany w funkcjach działu informatyki lub planuje wprowadzenie takich zmian w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Z badania wynika, że firmy oczekują od informatyki pomocy w realizacji celów biznesowych. 74 procent firm bezpośrednio koordynuje swoją strategię w dziedzinie informatyki z szerszymi celami biznesowymi, co świadczy o tym, że informatyka jest obecnie postrzegana bardziej jako stymulator wzrostu niż centrum kosztów.< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >