Realizacje

System wizyjny w procesie kontroli jakości

System wizyjny w procesie kontroli jakości

Joanna Heler-Kończakowska 2023-10-13

 

Systemy wizyjne w produkcji są wykorzystywane do wsparcia procesu kontroli jakości. Nowoczesna technologia pozwala zmniejszyć liczbę wadliwych produktów opuszczających zakład przemysłowy, umożliwia także rejestrację wyników kontroli gotowych produktów czy śledzenie procesu produkcji. Aby działanie systemu wizyjnego przynosiło oczekiwane efekty, konieczne jest dopasowanie rozwiązania do potrzeb konkretnego użytkownika.

Cyfrowe bliźniaki od Schneider Electric przyspieszają dekarbonizację w energetyce i wodociągach

Cyfrowe bliźniaki od Schneider Electric przyspieszają dekarbonizację w energetyce i wodociągach

2023-10-05

Szybkie zwiększanie rozmiarów partii akumulatorów

Szybkie zwiększanie rozmiarów partii akumulatorów

mgr inż. Paweł Orzech 2023-07-11

 

Modułowe rozwiązania z zakresu automatyki i oprogramowanie oparte na Internecie przyspieszają prace projektowe dotyczące akumulatorów i oddawanie ich do użytku oraz skracają związane z nimi cykle produkcji

Zsynchronizowany układ sterowania złożoną linią transportową

Zsynchronizowany układ sterowania złożoną linią transportową

AUTOMATECH Sp. z o.o. 2017-11-05

Czy masz długą, skomplikowaną linię transportową składającą się z wielu oddzielnych segmentów pracujących z różnymi prędkościami i napędzanych niezależnymi silnikami? A może chcesz stworzyć dużą linię produkcyjną z posiadanych maszyn? W artykule opisujemy przykładowe rozwiązania, które ułatwiają sterowanie takimi układami.

Milion sztuk odzieży na dzień

Milion sztuk odzieży na dzień

Wojciech Podsiadły 2015-09-01

Milion sztuk odzieży na dzień

LPP, polski potentat branży odzieżowej, jest właścicielem jednego z największych i najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zlokalizowany w Pruszczu Gdańskim magazyn pozwala wysyłać do salonów spółki nawet 1 150 000 sztuk odzieży dziennie. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu wielu innowacyjnych rozwiązań – w tym pojazdów firmy STILL.

Dzień w inteligentnym domu

Dzień w inteligentnym domu

2014-06-11

W inteligentnym domu każdy dzień zamienia się w niezwykłą przygodę. Sprzęty gospodarstwa domowego, elektronika, a także różnego rodzaju instalacje współgrają ze sobą, by zapewnić mieszkańcom poczucie komfortu i zadbać o ich bezpieczeństwo. Dzięki zaprogramowaniu tak zwanych scen, w których kolejno następują po sobie sekwencje zdarzeń, można dostosować cały dom do swoich potrzeb.

   Współczesna technologia – choć z roku na rok staje się coraz bardziej zaawansowana – jest na wyciągnięcie ręki przeciętnego użytkownika. Nic więc dziwnego, że z jej zdobyczy korzystamy przy codziennych rozwiązaniach i zapraszamy ją coraz częściej do swojego mieszkania. Jak zatem może wyglądać dzień w domu, który myśli o swoich lokatorach?

Solaris x 10.000

Solaris x 10.000

Mateusz Figaszewski 2014-05-13

W ostatnich dniach z hal produkcyjnych w podpoznańskim Bolechowie wyjechał pojazd numer 10.000. Jest nim Solaris Urbino electric 12 wyprodukowany na zamówienie firmy Rheinbahn z Dusseldorfu w Niemczech. Z kolei pojazd numer 10.001 trafi do krakowskiego MPK.

Produkcja niskopodłogowych autobusów miejskich w Bolechowie rozpoczęła się 22 marca 1996 roku, kiedy to właściciele fabryki Solange i Krzysztof Olszewscy wraz z grupą 36 pracowników rozpoczęli realizację zamówienia na dostawę 72 autobusów dla MPK w Poznaniu.  Firma w krótkim czasie stała się liderem polskiego rynku niskopodłogowych autobusów miejskich i wkroczyła ze swoimi produktami na rynki zagraniczne.

 

 

L’Oréal wybiera oprogramowanie PLM firmy Siemens, aby poprawić innowacyjność produktów i procesów

L’Oréal wybiera oprogramowanie PLM firmy Siemens, aby poprawić innowacyjność produktów i procesów

2014-04-11

* Oprogramowanie Teamcenter jako korporacyjny system zarządzania danymi o produktach L’Oréal
* Firma oczekuje skrócenia czasu dotarcia na rynek oraz poprawy jakości i dokładności pakowania produktów

L’Oréal S.A., globalny lider na rynku kosmetyków, wybrał oprogramowanie Teamcenter® firmy Siemens, które pomoże w optymalizacji procesów opracowywania firmowych opakowań, skróceniu czasu dotarcia na rynek oraz podniesieniu innowacyjności i jakości produktów. Teamcenter, najpopularniejszy na świecie system zarządzania cyklem życia produktów (PLM), zostanie wdrożony globalnie jako korporacyjny system zarządzania danymi o produktach w L’Oréal oraz będzie wykorzystywany w tej firmie przez wszystkie osoby zaangażowane w proces rozwoju produktów. Teamcenter powstał w dziale firmy Siemens odpowiedzialnym za oprogramowanie PLM.

Fibar Group uczestnikiem POLAND IT trade show

Fibar Group uczestnikiem POLAND IT trade show

LTM Communications 2014-04-11

Fibar Group dołączyło do projektu POLAND IT trade show. Przez kolejne dwa lata będzie prezentować swoje produkty na międzynarodowych imprezach technologicznych. Najbliższa – IT Solutions Expo 2014 – odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia w Göteborgu.

Projekt POLAND IT to branżowy program promocji, którego celem jest wykreowanie nowych, silnych polskich marek, rozpoznawanych na całym świecie. Ma on za zadanie również poprawić wizerunek polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej, wzmocnić jej konkurencyjność oraz dać możliwość nawiązywania międzynarodowych kontaktów biznesowych i wypromowania polskich specjalistów eksportowych.

Ogrzewanie domu: Gdzie szukać oszczędności?

Ogrzewanie domu: Gdzie szukać oszczędności?

2014-04-11

Choć energia z roku na rok drożeje, to równolegle rozwijają się również technologie, które pozwalają ją zaoszczędzić. Zimą, samo ogrzewanie pochłania prawie 70% energii zużywanej przez dom jednorodzinny. Dlatego też inwestując w inteligentne systemy zarządzania temperaturą, przyczyniamy się niewątpliwie do wymiernego zwiększenia oszczędności. Coraz większą uwagę poświęca się także rozwiązaniom okiennym, poprawiającym izolację cieplną. Zautomatyzowane osłony okienne, bo o nich mowa, przyczyniają się do ograniczenia strat ciepła nawet o kilkadziesiąt procent.

 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >