eksperci SOMFY 2013-01-22

Dobre perspektywy Somfy

Somfy prognozuje, że w najbliższych latach Polska stanie się centrum producentów okien w Europie, a co za tym idzie i producentów osłon. Wychodząc naprzeciw tym przewidywaniom, firma poszerza swoją ofertę o kompleksowe rozwiązania dla branży osłonowej, oferując najbardziej wyszukane rozwiązania w dziedzinie automatyki. Rok 2012 pokazał, że segment automatyki w branży osłonowej wciąż ma się dobrze.

- W dziejach naszej spółki, rok 2012 był jak dotąd najlepszy. Wzrost względem roku 2011 wyniósł 13%. Największą dynamikę odnotowaliśmy w produktach typu nowe technologie IO-Homecontrol , CBS produkty do zarządzania fasadami dynamicznymi i GDO, czyli napędy do bram wjazdowych i garażowych – podkreśla Radosław Borkowski, dyrektor handlowy SOMFY Sp. zo.o.

Branża automatyki i osłon wciąż rośnie. Do popularyzacji tego typu rozwiązań w Polsce przyczynia się coraz większa świadomość klienta końcowego istnienia takich produktów oraz coraz większa ich dostępność cenowa. Tempo wzrostu nie jest jednak tak duże, jak wynika z potencjału samej branży, gdyż jest ona mocno powiązana z budownictwem mieszkaniowym, biurowym oraz modernizacją budynków już istniejących.

Eksperci Somfy nie wykluczają, że w 2013 roku koniunktura na rynku może nieco osłabnąć. W kolejnych latach 2014 - 2015 prognozowane jest ożywienie na rynku krajowym. Na rozwój branży coraz większy wpływ będzie miała nie tylko kondycja polskiej gospodarki, ale również zagranicznych rynków. Trzeba pamiętać, że krajowe firmy coraz bardziej ekspansywnie działają na rynkach zachodnich.

- Pragniemy by naszą domeną był nie tylko transfer wiedzy, ale również najbardziej wyszukane rozwiązania w dziedzinie automatyki. Tego oczekują od nas nasi partnerzy biznesowi. W roku 2013 pragniemy jeszcze bardzie zdynamizować nasze działania handlowe i produktowe wprowadzając nowe rozwiązania. Wprowadzimy gamę otwieraczy okiennych spółki należącej do grupy Somfy Mingardi, systemy screen spółki należącej do grupy Somfy Simu, komponenty do produkcji rolet należącej do grupy Somfy Gavioty Simbac i domofony w technologii RTS.  Poszerzamy także całą gamę produktów technologii IO o alarmy i silniki do screen, a także całą nową ofertę czujników i narzędzi do programowania naszych urządzeń online – podsumowuje Radosław Borkowski, dyrektor handlowy SOMFY Sp. zo.o.eksperci SOMFY
Na podstawie: somfy.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii