(tł. Sebastian Czarnecki) 2011-06-09

LSIS uruchamia masową produkcję zielonych części do samochodów

LSIS uruchamia masową produkcję zielonych części do samochodów

LSI zamierza zdobyć zamówienia na zielone części do samochodów o wartości w sumie 1 biliona KRW do 2013 r. Aby osiągnąć ten cel korporacja podjęła próbę stworzenia odpowiedniej infrastruktury. 23 maja LSIS poinformował, że odbyły się uroczystości rozpoczęcia budowy nowego zakładu produkcyjnego przekaźników EV w fabryce Cheongju, który ma zatrudniać 100 osób.

Przekaźniki EV są wykorzystywane do zasilania lub bezpiecznego odcinania zasilania układów napędowych od akumulatorów. Trwałość przekaźników (czyli zdolność wytrzymywania wysokich napięć i prądów), ich lekkość i niski poziom hałasu to podstawowe założenia technologii związanych z przekaxnikami EV.

W swoim uroczystym przemówieniu, wiceprezes Koo Ja-gyun powiedział, że "nadszedł czas na zielone rozwiązania samochodowe, trzeba iść do przodu w sposób ekologiczny. Decyzja o budowie fabryki przekaxników EV oznacza najwyższe zaangażowanie w wzrost w tym sektorze rynku. Wkrótce obserwatorzy powinni zauważyć, że decyzja ta stanowi podstawę do skoku naprzód dla spółki i stania się wiądącym liderem w światowym rynku".

3 maja przedstawiciele Spółki i lokalnych władz podpisali umowę inwestycyjną. W ramach umowy LSIS zainwestuje w sumie 54,5 miliarda KRW i do 2014 roku zatrudni 160 osób. Pierwsza część inwestycji, która ma pochłonąć 31,4 miliarda KRW ma być gotowa w pierwszym kwartale 2012 roku. W tej części inwestycji będzie to dwupiętrowy budynek, w którym znajdować się będą hala produkcyjna i działy kontroli jakości.

LSIS posiada już wprawdzie linię produkcyjną przekaxników EV, jednak od pewnego czasu stało się konieczne aby zwiększyć zdolności przerobowe, by sprostać szybko rosnącym popytem z Ameryki Północnej, Europy i Azji. Po zakończeniu inwestycji zdolności produkcyjne Spółki wzrosną ze 100 tysięcy przekaźniki EV do miliona w przyszłym roku i czterech milionów do roku 2015. Przedstawiciel Spółki powiedział, że "ilość zamówień od producentów samochodów na przekaźniki EV znacznie wzrosły od zeszłego roku wobec uznania zaawansowania technologicznego w budowie tych elementów. Nowy system masowej produkcji tych przekaźników pomoże rozwinąć udział w rynku oraz zwiększyć znaczenie na rynku producentów części samochodowych". Dodał też, że "obecnie Spólka skupia się na Europie i Ameryce Północnej. Planowana jest też ekspansja na rynku azjatyckim w celu kształtowania zrównoważenia między rynkami Azji, Europy i Ameryki Północnej.".

Na świecie rośnie ilość przyjaznych środowisku samochodów w tempie 31,7% rocznie. Dlatego oczekuje się, że łączna liczba takich pojazdów będzie przekraczać 12 milionów w 2020 roku. Co do przekaźników EV, to rynek rośnie w tempie 26% rocznie. Do czasu gdy LSIS nie wkroczył na rynek producentów przekaxników EV, dominowały duże marki takie jak Tyco, Panasonic i OMRON, które zaciekle między sobą rywalizowały. LSIS jednak wprowadził produkty o wymiarach mniejszych o 86% i wadze niższej o 93%. To osiagnięcie było to możliwe dzięki technologii próżniowej, o bardzo dużej dokładności uszczelnień opracowanej przez Spółkę w ciągu ostatnich 20 lat.(tł. Sebastian Czarnecki)
Na podstawie: lsis.biz

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii