Gary Mitchel 2011-07-15

Globalne rokowania w automatyce w 2011 roku.

Globalne rokowania w automatyce w 2011 roku.

Mark Douglas, analityk działań w Longbow Research przedstawia raport dot. kilku przedsiębiorstw będących w przemyśle automatyzacji. Ogólnie raport jest optymistyczny.

Popyt pozostaje na należytym poziomie, choć został w okresie letnim charakteryzuje się lekkim lenistwem. Większość przewidywań pozostaje optymistyczna w 2011 roku, w których oczekuje się wzrostów dwucyfrowych. Za drugi kwartał dane okazują się zgodne z przewidywaniami. Utrzymuje się potencjał wzrostu Rockwell Automation, Emerson Electric Co oraz Amtek Inc.

W niektórych sytuacjach wzrost jest nieco mniejszy wskutek trudniejszych projektów co stanowi wyzwanie dla wzrostu. Większość sił kierowana jest w kierunku żywność i opakowań, wody i ścieków, półprzewodników, ropy i gazu, substancji chemicznych oraz motoryzacji. W Kanadzie i Niemczech można mieć podobne odczucia.

Ceny idą w górę. Rockwel ogłosił drugą w ciągu 12 miesięcy podwyżkę cen - 5-7%. Schneider Electric również wprowadza podwyżki mniej więcej na tym poziomie.

Terminy realizacji zleceń oraz poziomy zapasów utrzymują się stabilnie. Czasu realizacji są podobne i w dużej mierze pod kontrolą. W niektórych przypadkach spostrzega się przyrost zapasów, który może zakończyć się z końcem roku powodując niedobory produktów. Kryzys w Japoni nie ma istotnego wpływu na działalność.Gary Mitchel
Na podstawie: squarespace.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii