Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-03-14

ABB na szóstym miejscu w polskim rankingu „Best Companies for Leadership 2010” przeprowadzonym przez firmę doradczą Hay Group

ABB na szóstym miejscu w polskim rankingu „Best Companies for Leadership 2010” przeprowadzonym przez firmę doradczą Hay Group

Firma doradcza Hay Group opublikowała wyniki badań na temat przywództwa, w którym wzięło udział ponad 3 600 firm, w tym 134 z Polski. ABB uplasowała się na szóstym miejscu w zestawieniu krajowym i na jedenastym w tabeli globalnej.

Celem badania jest identyfikacja firm, w których panuje najlepszy klimat dla rozwoju przywództwa, określenie roli liderów oraz praktyk i cech przywódczych gwarantujących organizacji wzrost i rozwój w przyszłości.

Firmy z czołówki rankingu doskonale rozumieją, że kluczowa dla pozyskania i zatrzymania w swoich szeregach skutecznego przywódcy nie jest wcale perspektywa błyskawicznego awansu, czy oszałamiające warunki finansowe, ale przede wszystkim możliwość realizacji ambitnych zadań, rozwoju umiejętności przywódczych na każdym szczeblu organizacji, uczestniczenia w decyzjach podejmowanych na poziomie centrali, praca w wielokulturowym środowisku i, co bardzo ważne, równoważenia życia zawodowego z osobistym.

To, w czym najlepsze firmy zdecydowanie prześcigają wszystkie pozostałe jest świadomość, że niezbędne jest wychowanie sukcesorów, tak by w każdej chwili mieć gotowe zasoby liderów przygotowanych do pełnienia swojej funkcji w miejsce tych, którzy odchodzą lub zmieniają miejsce w organizacji.

Przedsiębiorstwa najlepsze pod względem przywództwa najbardziej cenią u liderów myślenie strategiczne, egzekwowanie zobowiązań, etykę, inspirujące przywództwo oraz umiejętności i kompetencje techniczne. Ważny jest dla nich rozwój ludzi, w tym ich umiejętności przywódczych, który pozostaje priorytetem także w trudnych czasach. Aż ośmiu na dziesięciu ankietowanych w takich przedsiębiorstwach pracowników twierdzi, że ludzie zostają w firmie przede wszystkim ze względu na możliwości rozwoju.

Najlepsze firmy zapewniają też równą płacę kobietom i mężczyznom, umożliwiają pracę z domu, a świeżo upieczonym rodzicom pomagają wrócić do pracy.

Firmy, które zasługują na miano najlepszych w rozwoju przywództwa:

Ranking polski:

   1. Procter & Gamble
   2. Microsoft
   3. Unilever
   4. General Electric
   5. Danone
   6. ABB
   7. Kraft Foods
   8. 3M
   9. Coca-Cola
  10. GlaxoSmithKline

Na podstawie: abb.pl, Hay Group

Komentarze do artykułu

młodamatka 28

ciekawe, szczególnie te powroty do pracy dla świeżo upieczonych rodziców :)


Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii