Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-12-02

ABB kupuje Powercorp w Australii

ABB kupuje Powercorp w Australii

ABB kupuje Powercorp w Australii w celu poszerzenia oferty rozwiązań na włączanie energii ze źródeł odnawialnych do sieci

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, zdecydował się na zakup Powercorp, australijskiej firmy specjalizującej się w rozwiązaniach automatyki dla energetyki odnawialnej. Ten zakup wzmocni portfolio ABB w obszarze technologii sterowania, stosowanych do zarządzania włączaniem energii ze źródeł odnawialnych do sieci. Zlokalizowana w Darwin firma Powercorp zatrudnia 30 osób i oferuje rozwiązania automatyki i inteligentnego sterowania do zarządzani produkcją energii odnawialnej w odizolowanych sieciach, gwarantując wysoką jakość energii i stabilność sieci. To umożliwia wprowadzenie dużych ilości energii z wiatru i słońca do odizolowanych sieci zasilanych generatorami diesla, w ten sposób redukując szkodliwe emisje i uzależnienie od paliw kopalnych.

„Powercorp wnosi doświadczenie w obszarze włączania energii ze źródeł odnawialnych do konwencjonalnych mikrosieci oraz sieci pracujących w bardzo oddalonych miejscach, na wyspach,” powiedział Peter Leupp, szef dywizji Systemów Energetyki w Grupie ABB. „Ten zakup wzbogaci nas o specjalistyczne know-how i rozwiązania w ofercie systemów sterowania, a także wzmocni naszą pozycję w obszarze energetyki odnawialnej.”

Powercorp zainstalował wiele systemów włączających źródła energii odnawialnej do oddalonych sieci, pozwalających na zrównoważenie wytwarzania energii elektrycznej z jej zużyciem. Firma dostarcza również systemy, które dynamicznie magazynują i uwalniają energię, reagując elastycznie na wahania częstotliwości i napięcia, w celu stabilizacji małych i oddalonych sieci.

„Połączenie sił z ABB to kolejny logiczny krok w rozwoju naszego biznesu,” powiedział Alan Langworthy, prezes Powercorp. “To pozwoli rozszerzyć nasz globalny zasięg i pomoże w tworzeniu optymalnych rozwiązań dla większego i lepszego wykorzystania źródeł energii odnawialnej.”

Transakcja ma zostać sfinalizowana przed końcem bieżącego roku.

Na podstawie: www.abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii