Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-09-20

ABB podpisuje umowę EFA z koncernem Shell

ABB podpisuje umowę EFA z koncernem Shell

Firma ABB Ltd., podpisała z grupą Shell umowę EFA (Enterprise Framework Agreement) na dostawę silników niskiego i średniego napięcia oraz usług powiązanych. Umowa będzie obowiązywać przez pięć lat. Kontrakt obejmuje silniki, generatory, przemienniki częstotliwości oraz serwis silników.

Grupa ABB przejęła niedawno firmę Baldor, dzięki czemu dysponuje obecnie kompletnym asortymentem silników elektrycznych o wysokiej sprawności, spełniających zarówno standard NEMA*, jak i standardy IEC*. Tak szeroki wachlarz produktów, w połączeniu z serwisem silników oraz asortymentem przemienników częstotliwości, pomógł ABB w zdobyciu kontraktu.

„Umowa jest dowodem na to, że zaangażowanie ABB w dostarczanie pełnego asortymentu silników elektrycznych o wysokiej sprawności oraz usług powiązanych stanowi wartość dla globalnego koncernu takiego jak Shell, zorientowanego na bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność energetyczną” – powiedział Urlich Spiesshofer, dyrektor Dywizji Napędów i Automatyzacji Produkcji ABB. „ABB wyznacza nowe standardy, które poprawiają osiągi i redukują negatywny wpływ na środowisko.”

Umowa ma zasięg globalny i obejmuje sprzedaż, dystrybucję oraz wsparcie techniczne w zakresie silników elektrycznych dla elektrycznych urządzeń wirujących.

Dywizja Napędów i Automatyzacji Produkcji ABB dostarcza produkty i usługi zwiększające osiągi i wydajność energetyczną w wielu gałęziach przemysłu i na różnych polach zastosowania. Oferta obejmuje robotykę, silniki, generatory, napędy i sterowniki programowalne PLC w zakresie rozwiązań służących do zasilania, napędzania i kontroli dla szerokiej gamy aplikacji przemysłowych.

*Standardy Narodowego Stowarzyszenia Producentów Aparatury Elektrycznej (NEMA) i Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej (IEC) to najważniejsze światowe normy kontroli silników elektrycznych. Norma NEMA obowiązuje w Stanach Zjednoczonych, natomiast standardy IEC mają charakter międzynarodowy.

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii