(tł. Sebastian Czarnecki) 2011-05-24

Rexnord kupuje specjalistyczną firmę z Wielkiej Brytanie Autogard

Rexnord kupuje specjalistyczną firmę z Wielkiej Brytanie Autogard

Amerykański producent części mechanicznych Rexnord kupił firmę Auotogard, która produkuje ograniczniki momentu obrotowego, sprzęgła oraz urządzenia monitorowania momentów obrotowych.

Nabycie firmy przez Rexnord zwiększy globalny udział firmy na rynku w zakresie kontroli procesów i ruchu (PMC). Produkty Autogard będą uzupełnieniem istniejących produktów przesyłu energii elektrycznej i pozwoli Rexnord zapewnić większe wsparcie swoim Klientom na całym świecie.

Autogard początkowo zajmował się produkcją części do samolotów, pierwotnie jako GIB Precision, która została założona w 1939 roku. Obecnie posiada zakłady produkcyjne w Wielkiej Brytani i USA, jak również biura sprzedaży i serwisu w Europie, Ameryce Północnej i Australii. Jego sprzęgła - do urządzeń od siłowników po turbosprężarki - są sprzedawane pod markami Autoflex i Samiflex.

Firma produkuje również ograniczniki momentu obrotowego oraz czujniki momentu obrotowego Monitorq, które przekazują dane momentu napędowego do odbiornika w celu zapewnienia informacji niezbędnych do monitorowania stanu procesów i zabezpieczenia przez przeciążeniem.

Rexnord z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, ma dwie strategiczne platformy: PMC oraz Gospodarki Wodnej. Portfolio produktów obejmuje PMC biegów, sprzęgła, łożyska przemysłowe, łożyska i uszczelnienia lotnicze, pasy modułowe, inżynierię łańcuchów i urządzeń transportowych. Rexnord zatrudnia około 6 tysięcy osób na całym świecie.(tł. Sebastian Czarnecki)
Na podstawie: drives.co.uk

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii