(tł. Sebastian Czarnecki) 2011-06-15

Schneider Electric wykupuje chiński Leader&Harest za 650 milionów dolarów

Schneider Electric wykupuje chiński Leader&Harest za 650 milionów dolarów

Leader&Harest produkuje w Pekinie i wprowadza na rynek napędy średniego napięcia o zmiennej prędkości. Firma zatrudnia 750 osób i posiada rozbudowaną sieć sprzedaży i wsparcie serwisowe w 30 regionach. Roczna stopa wzrostu tej firmy przekracza 20% w ciągu ostatnich kilku lat. Firma będzie w stanie wygenerować obrót w wysokości około 150 minionów dolarów przy marży na poziomie 20%.

Wykupienie Leadre&Harest przez Schneider Electric spowoduje:

  • wzrost kompetencji technicznych w zakresie technologii MV, co stanowi główny czynnik umożliwiający działanie w zakresie efektywności energetycznej,
  • uzyskanie silnej pozycji na chińskim rynku urządzeń MV, co stanowi 40% światowego rynku,
  • możliwość ulepszenia oferty dla rynków końcowych takich jak cementownie, górnictwo, metalurgia i energetyka,
  • przejęcie silnej ekipy złożonej ze 150 przedstawicieli handlowych i 100 inżynierów.

Schneider Electric szacuje, że nowy potencjał stanowiłby wzrost o 45 milionów EURO rocznie do 2020 roku, a znaczna tego część będzie pochodziła od odbiorców końcowych. Nowe napędy mogą stanowić do 50% oszczędności energii w instalacjach przemysłowych. Napędy MV są szczególnie stosowane na rynkach energochłonnych takich jak wytwarzanie energii, górnictwo, metalurgia, ropa naftowa czy oszczanie gazów i wody. Szacuje się, że około 70% światowych silników średniego napięcia nie jest jeszcze efektywnych energetycznie. Obecnie Schenider Electric jest liderem w zakresie napędów pracujących na niskich napięciach.(tł. Sebastian Czarnecki)
Na podstawie: whatsontianjin.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii