Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-12-13

Schneider Electric wzmacnia swoją pozycję na rynku chłodzenia precyzyjnego po przejęciu spółki Uniflair

Schneider Electric wzmacnia swoją pozycję na rynku chłodzenia precyzyjnego po przejęciu spółki Uniflair

Schneider Electric, światowy lider na rynku  rozwiązań zasilania i chłodzenia systemów o znaczeniu krytycznym, ogłosił podpisanie umowy oznaczającej przejęcie spółki Uniflair S.p.A., trzeciego na świecie producenta kubaturowych systemów chłodzenia precyzyjnego i modułowych podłóg podniesionych dla ośrodków przetwarzania danych i zastosowań telekomunikacyjnych.

Uniflair S.p.A. ma silną pozycję w Europie i w nowych gospodarkach, w szczególności Chinach i Indiach. Zatrudnia około 500 osób na całym świecie i oczekuje się, że wygenerowany przez spółkę zysk za ten rok przekroczy 80 mln EUR. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się we Włoszech, Indiach i Chinach.

Uniflair S.p.A wprowadza do Schneider Electric:

Kompletne portfolio produktów, które stanowi uzupełnienie technologii chłodzenia rzędowego firmy Schneider Electric i ogłoszonego ostatnio rozwiązania EcoBreeze, zapewniającego ekonomiczne chłodzenie powietrza w ośrodkach przetwarzania danych.

Wiodącą pozycję na rynku chłodzenia ośrodków przetwarzania danych w Europie.

Sprawdzone możliwości projektowe i inżynieryjne, a także silne kompetencje w zakresie przygotowywania na zamówienie konstrukcji do zastosowań krytycznych, co dodatkowo wzmocni możliwości firmy Schneider Electric w zakresie dostarczania energooszczędnych rozwiązań dla ośrodków przetwarzania danych.

Przejęcie spółki Uniflair umożliwi firmie Schneider Electric poszerzenie katalogu produktów i pozwoli zaoferować klientom pełną gamę produktów i rozwiązań chłodzących. Schneider Electric wzmocni również swoją pozycję na rynkach lokalnych, globalny dział badań i rozwoju oraz poszerzy wiedzę specjalistyczną w zakresie mechanicznych aspektów technologii chłodzenia.

Laurent Vernerey, wiceprezes wykonawczy działu IT Schneider Electric skomentował: To przejęcie stanowi kontynuację naszych inwestycji i zaangażowania w innowacje w sektorze chłodzenia IT, zwiększając równocześnie nasze możliwości na rynku regionalnym i umacniając globalną pozycję firmy. Światowy zasięg i bogaty katalog produktów firmy Uniflair stanowią wartościowy dodatek do naszej oferty rozwiązań chłodzenia IT i współgrają z naszą strategią dostarczania kompletnych rozwiązań.

Na podstawie: schneider-electric.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii