Andy Chatha (tł. Sebastian Czarnecki) 2011-06-16

IT jako czynnik zwiększający wartość przedsiębiorstwa.

IT jako czynnik zwiększający wartość przedsiębiorstwa.

Podczas gdy czynniki biznesowe nie zmieniły się znacząco dla przemysło od zeszłego roku, ich intensywność wzrasta. Ostatnie wydarzenia na Bliskim Wschodzie zwiększyły poziom niepewności. Bezpieczeństwo zarówno fizyczne jak i cybernetyczne staje się coraz większym wyzwaniem dla wszystkich firm. Takie kraje jak Brazylia, Rosja, Indie czy Chiny stają się coraz bardziej silne i konkurencyjne. Wielu młodych ludzi z generacji Facebboka łączy siły robocze każdego roku przynosząc wiele nowych pomysłów i stylów pracy. Regulacje prawne rosną z dnia na dzień. Dlatego też musimy stać się bardzo elastyczni i zwinni.

Najwięcej obecnie inwestycji dokonuje się w branżach IT. Pojawia się wiele nowych technologii: sieci społeczne, mobilność czy pojazdy elektryczne. Korporacyjune budżety na sekcje IT cały czas są bardzo wysokie. Przemysł ma wiele możliwości aby korzystać z łatwych technologii, aby sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom. Nowsze rozwiązania IT są łatwe w użyciu, ponieważ koncentrują się przede wszystkim na konsumentach. Portale społecznościowe i inteligentne telefony stały się tak popularne, ponieważ są łatwe w obsłudze. Chmury komputerów (Cloud computing) skutecznie ukrywają przed użytkownikami całą złożoność systemów. Wielu specjalistów uważa, że musimy rozpocząć akceptację tych prostych technologii w naszych firmach, ponieważ mogą one pomóc nam obniżyć koszty i złożoność obecnych systemów.

W firmie Procter&Gamble celem jest standaryzacja, automtyzacja i integracja systemów i danych, dzięki czemu możliwe jest praca w czasie rzeczywistym i podejmowanie decyzji w całym środowisku. Jednoczesnie firma szacuje 7 krotny wzrost ilości danych przesyłanych w czasie rzeczywistym, aby wspomóc ukierunkowanie na redukcje wydatków o 20-25%. Każda firma, która chce konkurować musi zmniejszyć koszty o 20-30% i szukać nowoczesnych rozwiązań biznesowych, które prowadzą do wzrostu wartości współpracy w sieci.

Dzisiejsze firmy zdają sobie sprawę, że muszą stać się bardziej zcentralizowane pod kątem projektowym i innowacyjnym, podczas gdy większość elementów firm jest kierowana oddzielnie, choćby przez poszczególne oddziały. Aby firmy były bardziej zorganizowane muszą zintegrować jeden wzór działania i zapewniać procesy od początku do końca. Sieć współpracy musi się rozszerzać. Nalezy tworzyć środowiska łatwe w użyciu, jak to jest w przypadku platform typu Facebook. Jeszcze kilka lat temu tego typu infrastruktura była zbyt kosztowna, ale dzisiaj technologie informatyczne pozwalają zbudować taką platformę po rozsądnych kosztach. Nie zmieniło sie jedno; to że tego typu projekty wymagają jednego solidnego Kierownika i wspólnych standardów i procesów na wszystkich poziomach. Te umożliwiają wszystkim skutecznie ze sobą współpracować. Konieczne jest zaangażowanie i dzielenie się pomysłami.Andy Chatha (tł. Sebastian Czarnecki)

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii