Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-03-05

ABB przejmuje Jokab Safety

Firma ABB ogłosiła przejęcie Jokab Safety, wiodącego dostawcę rozwiązań bezpieczeństwa maszyn, który tera zstanie się częscią BU Control Products w dziale produktów niskiego napięcia. Podpisanie umowa zaplanowano na marzec 2010 roku po dokonaniu wszelkich uregulowań prawnych.

Jokab Safety do popularna marka, choć ściśle koncentruje się w segmencie bezpieczeństwa maszyn. Dzięki wykupieniu, firma ABB będzie w posiadaniu bardzo dobrej ekipy a ich produkty będą stanowiły dobre uzupełnienie istniejącej oferty ABB.

Bezpieczeństwo maszyn i urządzeń to początkujący i wzrastający rynek. Mimo tego już następują połączenia aby oddzielne do tej pory zabezpieczenia maszyn stawały się standardową integralna częścią systemów automatyki maszyn i urządzeń. Coraz częściej producenci maszyn decydują się na jednego dostawcę rozwiązań zarówno bezpieczeństwa jak i kontroli, a więc połączenie ABB i Jokab Safet stanowi bardzo ważny element na rynku. Jokab Safety dzięki swoim profesjonalnym produktom pokazał swoją kompetencję w zakresie rozwoju standardów i bezpieczeństwa urządzeń. Już teraz ich rozwiązania są częścią oferty ABB. Transakcja ta zapełnia lukę ABB w zakresie kontroli bezpieczeństwa. Na podstawie: http://www.jokabsafetyna.com/

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii