Agnieszka Gabrysiak 2011-11-04

ABB planuje rozbudowę swojej fabryki silników elektrycznych w Aleksandrowie Łódzkim

ABB planuje rozbudowę swojej fabryki silników elektrycznych w Aleksandrowie Łódzkim

ABB, wiodący na światowym rynku dostawca technologii energetyki i automatyki, w efekcie zwiększającego się zapotrzebowania na rozwiązania energooszczędne, planuje rozbudowę swojej fabryki silników elektrycznych w Aleksandrowie Łódzkim. Na planowanej nowej przestrzeni produkcyjnej produkowane będą nowoczesne silniki o wyższej klasie sprawności elektrycznej.

Inwestycja ABB w zwiększenie produkcji wysokowydajnych silników elektrycznych wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku spełniając jednocześnie nowe wymogi Unii Europejskiej odnoszące się do minimalnych standardów w zakresie efektywności energetycznej. Już teraz w naszej aleksandrowskiej fabryce produkujemy silniki, które spełniają nie tylko nowe normy, ale także wymogli klasy IE3, które zaczną obowiązywać na terenie Unii Europejskiej od 2015 roku. – skomentował Mirosław Gryszka, Prezes ABB Sp. z o.o..
W rozbudowę fabryki silników ABB zainwestuje 52,5 miliona złotych powiększając dotychczasową powierzchnię o kolejne 10 tysięcy metrów kwadratowych. Rozbudowa fabryki oraz uruchomienie nowej przestrzeni produkcyjnej zaplanowane jest na przyszły rok. Generalnym wykonawcą nowej inwestycji ABB będzie firma MC Kontrakty Budowlane Sp. z o.o. Nowa, rozbudowana cześć fabryki będzie zaprojektowana tak, by zapewnić wysoce efektywną produkcję i krótkie terminy dostaw, przy zachowaniu wysokich wymogów bezpieczeństwa i standardów środowiskowych.

Na przestrzeni czterech ostatnich lat ABB wybudowało od podstaw dwie fabryki w Aleksandrowie Łódzkim na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Łączne dotychczasowe inwestycje pochłonęły kwotę ponad 150 milionów złotych. Na potrzeby obu fabryk utworzono dotychczas 222 nowe stanowiska pracy. Wśród nowozatrudnionych pracowników, 84 osoby to mieszkańcy Aleksandrowa Łódzkiego.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia 130 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.Agnieszka Gabrysiak
Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii