Gospodarka

Rosnące zapotrzebowanie na automatykę przemysłową wpłynie na rozwój rynku napędów elektrycznych

Joanna Lewandowska 2013-01-29

Zapotrzebowanie na rozwiązania oferowane przez automatykę przemysłową, a ponadto rosnące koszty energii i większa świadomość korzyści związanych z wykorzystywaniem napędów elektrycznych – to wszystko wpłynie na wzrost rozpowszechnienia tej technologii w Europie Wschodniej, Rosji i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) w latach 2012-2016.

Dobre perspektywy Somfy

eksperci SOMFY 2013-01-22

Somfy prognozuje, że w najbliższych latach Polska stanie się centrum producentów okien w Europie, a co za tym idzie i producentów osłon. Wychodząc naprzeciw tym przewidywaniom, firma poszerza swoją ofertę o kompleksowe rozwiązania dla branży osłonowej, oferując najbardziej wyszukane rozwiązania w dziedzinie automatyki. Rok 2012 pokazał, że segment automatyki w branży osłonowej wciąż ma się dobrze.

Inteligentny system coraz częściej z Polski

Inteligentny system coraz częściej z Polski

Sandra Żochowska 2013-01-18

Inteligentne budynki nie są już futurystyczną wizją. Czy wkrótce staną się one standardem? Na ten trend wskazują wyniki finansowe firm z tej branży. Polski producent bezprzewodowego systemu automatyki budynkowej Fibaro odnotował w 2012 r. wzrost sprzedaży o 450 proc. w porównaniu z rokiem 2011.

Frost & Sullivan: Energetyka jądrowa nadal pozostaje priorytetem europejskiej polityki energetycznej

Frost & Sullivan: Energetyka jądrowa nadal pozostaje priorytetem europejskiej polityki energetycznej

Joanna Lewandowska 2012-12-20

Liczba nowych projektów jest dziś większa niż w ciągu ostatnich dwóch dekad – gdyby Europa zmarginalizowała energetykę jądrową, szanse na osiągnięcie założonych celów klimatycznych będą bardzo nikłe

Systemy komunikacji bezprzewodowej niezbędnym wyposażeniem fabryk przyszłości

Joanna Lewandowska 2012-10-23

Od czasu pierwszego wprowadzenia urządzeń bezprzewodowych w przemyśle, zarówno technologia bezprzewodowa, jak i jej postrzeganie wśród użytkowników końcowych ewoluowały. Obecnie, urządzenia bezprzewodowe nie są już uważane wyłącznie za zwykły zamiennik tradycyjnych przewodów, lecz za niezbędny element procesów optymalizacji produkcji w zakładach przemysłowych.

Nowe badanie RSA na temat rosnącego ryzyka stwarzanego przez urządzenia mobilne w przedsiębiorstwie

Anna Szymańska 2012-10-19

RSA, dział zabezpieczeń firmy EMC, opublikował nowy raport rady Security for Business Innovation Council (SBIC) dotyczący szybkiego wzrostu liczby osobistych urządzeń mobilnych w przedsiębiorstwach. Raport zawiera także uwagi specjalistów w dziedzinie zabezpieczeń wskazujące najlepsze sposoby zarządzania zmieniającymi się zagrożeniami bezpieczeństwa i maksymalizacji korzyści dla firm.

Rosnące zapotrzebowanie na energię w Rosji wpływa na rozwój rynku generatorów prądu

Joanna Lewandowska 2012-10-08

Rosyjski rynek generatorów rozwija się bardzo dynamicznie, co stwarza szereg nowych możliwości dla użytkowników końcowych. Według prognoz rynek ten odnotuje 9,7- procentowe tempo wzrostu w latach 2010-2015.

Schneider Electric na XXII Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdrój Inteligentne miasta – mit czy rzeczywistość?

Schneider Electric na XXII Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdrój Inteligentne miasta – mit czy rzeczywistość?

Anna Szymczyk, Aneta Kowalczyk 2012-09-21

W dniach 4-6 września 2012 roku firma Schneider Electric, specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, wzięła udział w XXII Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdrój. Przedstawiciele firmy, politycy, ekonomiści i czołowi działacze społeczni dyskutowali o aktualnych problemach gospodarczych świata. Podczas Forum Schneider Electric zaprosił międzynarodowych ekspertów m.in. do dyskusji w debacie „Inteligentne miasta – mit czy rzeczywistość?”.

Firma EMC i jej dział zabezpieczeń RSA uhonorowane czterema tytułami Firmy Roku w rankingu ARC magazynu CRN

Joanna Dunin-Kęplicz 2012-09-13

Magazyn CRN nagrodził EMC już po raz szósty. W kategoriach sieciowych systemów pamięci masowej dla przedsiębiorstw, oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych oraz sieciowych systemów pamięci masowej dla małych i średnich firm EMC otrzymał najwyższe oceny w swojej klasie pod względem innowacyjności produktów, wsparcia i współpracy z partnerami. Dział RSA został laureatem w kategorii sieciowego oprogramowania zabezpieczającego.

Polska ważnym rynkiem dla Siemensa – wizyta rozszerzonego zarządu koncernu w Warszawie

Polska ważnym rynkiem dla Siemensa – wizyta rozszerzonego zarządu koncernu w Warszawie

Siemens 2012-07-26

Bardzo dobre wyniki, jakie osiągnęła polska spółka Siemensa w 2011, skłoniły zarząd Siemens AG do organizacji swojego kwartalnego posiedzenia w Warszawie. W dniach 10 i 11 lipca 2012 roku odbyło się spotkanie rozszerzonego zarządu Siemens AG pod przewodnictwem prezesa Petera Loeschera, w którym wezmą ponadto udział wszyscy szefowie branż koncernu, a także szefowie polskiej spółki – Peter Baudrexl i Dominika Bettman wraz z całym zarządem.< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >