Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-02-09

ABB podpisuje kontrakt o wartości 15 milionów dolarów na realizację projektu z zakresu przesyłu mocy w Mongolii

ABB podpisuje kontrakt o wartości 15 milionów dolarów na realizację projektu z zakresu przesyłu mocy w Mongolii

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, uzyskał od największej mongolskiej spółki wydobywczej Oyu Tolgoi LLC kontrakt o wartości 15 milionów dolarów. Zamówienie to dotyczy realizacji projektu, którego celem jest zwiększenie wydajności i niezawodności istniejących linii przesyłowych, dzięki czemu możliwe będzie przesyłanie do położonych na pustyni Gobi należących do tej spółki kopalni miedzi i złota większej ilości mocy przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne. Zamówienie to zostało złożone w czwartym kwartale 2010 r.

„To przyjazne dla środowiska naturalnego rozwiązanie zwiększy wydajność mocy i stabilność sieci oraz zagwarantuje dostawy energii do kopalni i obszarów przyległych, przyczyniając się tym samym do rozwoju tego regionu” – stwierdził Martin Gross, szef biznesu ABB Systemy Sieci Elektroenergetycznych w dywizji Systemy Energetyki.

Do 2012 r. firma ABB zaprojektuje, dostarczy, zainstaluje i odda do eksploatacji dwa kompensatory statyczne mocy biernej (SVC), każdy o wartości znamionowej -100/+100 MVAr. SVC należą do rodziny produktów ABB w technologii FACTS, które zwiększają wydajność, bezpieczeństwo i elastyczność systemów przesyłu mocy, a także znacznie przyczyniają się do rozwoju inteligentnych sieci przesyłowych.

Technologie FACTS pozwalają na dostarczenie konsumentom większej ilości mocy przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne, niższych kosztach inwestycji i krótszych czasach wdrożenia, niż w przypadku tradycyjnych sposobów budowania nowych elektrowni lub linii przesyłowych. Pozwalają one również rozwiązać problemy związane z brakiem stabilności napięcia i częstotliwości, a także zwiększają wydajność systemu przesyłowego. Firma ABB jest światowym liderem w rozwijającym się sektorze technologii FACTS i na całym świecie zbudowała lub buduje łącznie ponad 700 takich instalacji.

Oyu Tolgoi LLC to największa mongolska spółka zajmująca się wydobyciem miedzi i złota, która zrealizuje i będzie obsługiwać projekt wydobycia miedzi i złota Oyu Tolgoi w południowej Mongolii. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na 2013 r. Oyu Tolgoi LLC jest rezultatem strategicznego partnerstwa między rządem Mongolii oraz spółkami Ivanhoe Mines i Rio Tinto.

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii